Evde Yaş Mama Yapanlar Var Mı ?? Tavuksuz

oykuyildiz

Evde yaş mama yapanlar var mı ?? TAVUKSUZ

Yaş mama yapıyorsanız içine neler koyuyorsunuz ?

7 CEVAP

Gimlihanim

Filtreler kısmında ev yapımı yaş mama diye aratırsanız birçok tarife ulaşabilirsiniz.
Genel olarak et, tavuk, balık, ciğerden birini haşlıyorum ben. Yağsız, tuzsuz, baharatsız olarak. İçine de havuç, brokoli, bal kabağı, kabak, patates, bezelyeden bir ya da birkaçını az miktarda ekliyorum. Miktarı biraz daha arttırmak isterseniz pirinç de ekleyebilirsiniz. Bir püre kıvamında yapanlar bazı zamanlar haşlanmış yumurta da ekliyorlar.

yumak_bey

en doğrusudur fakat evde yapmak düşündüğünüz kadar masrafsız değil taurin, lizin vs. bir sürü ek vitamin koymalısınız ve çok daha pahalıya patlayacaktır bu size onun yerine Schesir kullanabilirsiniz ennn iyisi gerçekten bir adedi 25 tl olsa bile.. biz kullanıyoruz açıkçası ama içerisinde tavuk olup olmadığına bakın başka bir ürün bile olsa biz kullandık geçen gün resmen haşlanmış tavuk görülüyor hiçbir sos vs. tatlandırıcı görülmüyor suyu da tavuk suyu çok sağlıklı görünüyor.

oykuyildiz

Eozinofili hastalığımız var o yüzden onun için evde yapıcam da

Salihaylmz

Kırmızı et ile de yapıyorum fırınlayarak yaparsanız çok güzel oluyor
Suzionline instagram hesabına tarifler kısmına bakarsanız çok güzel tarifleri var öneririm

beyzathemoc1

Yaş mama için vitamin koymaya gerek yok buharda pişirin vitaminleri ölmez

Ben ciğerle yapıyorum genelde şoklanmis (uzun süre dondurulmuş) balık vs de olur

Cennet29

Ben ciğer ve yağsız kırmızı etten yapıyorum. İçerisine patates kabak çok az pirinç koyuyorum haşlayıp robottan geçiriyorum. Püremsi bir kıvamı oluyor seviyor kediler

yumak_bey

ha anladım yiyebileceği bütün vitamin vs. her şeyi koyabilirsiniz internette var