Kediye Sebze Suyu Vermek Zararlı Mı?

martuyl

Ara sıra içine tuz/yağ hiçbir şey katılmayarak haşlanmış sebzelern suyundan avuçiçi kadar bir kaseye kuru mamasına karıştrıp veriyorum. Çor çor çor içiyor, şimdiye kadar da bi sıkıntı yaşamadım ama doğru mu yapıyorum?

5 CEVAP

Gimlihanim

İçindeki sebzeler kediler için toksik olmadığı sürece çok güzel olur. Sıvı alımına da katkısı olur. Aynı şekilde tavuk haşlama suyuyla falan da yapsanız güzel olur. Bizim kız yemiyor öyle. Yese kesinlikle yapardım.

Siyamask

Şahsen ben arada patates kabak havuç brokoli gibi sebzeleri sadece suda haşlayıp veriyorum. Tadımlık veriyorum. Severek tüketiyor. Bir problem yaşamadık.

Warriorsans

Hiçbir sorun olmaz iyi bile olur şifa olsun minnoşa

Salihaylmz

Brokoli havuç patates gibi sebzeleri et ile haşlayıp suyuyla verebilirsiniz çok olmadığı sürece sorun olmaz

martuyl

Yok, yok, kedilere toksik olabilecek bir şey koymuyorum içine :) Gaz maz yapar diye de sık vermiyorum. İyi o zaman :)