Kedilerde Sık Mama Değişimi

CalicoMia

Merhabalar. Herkes sık mama değişiminin kötü birşey olduğunu söylüyor fakat bana pek mantıklı gelmiyor sonuçta hergün farklı aromalı mama vermenin nasıl bir zararı olabilir bunu öğrenmek istiyorum😊

6 CEVAP

poverpuff

şu an bu sıkıntıyı yaşayan biri olarak yazıyorum. berbat bir şey. alerji mantar vs sonrası ne yedireceginizi bilemiyorsunuz. üstelik mama fiyatları almış başını gitmişken deneme yanılma yöntemi uygulamak zorunda kalıyorsunuz. her şey dokunma potansiyeline sahip. içerikler şüpheli. aglıyorsunuz uyuyamıyorsunuz kafayı yiyorsunuz siz de onunla. tam iyileşti derken tekrarlayan kapanmayan yaralar. hiç tavsiye etmem sık mama degişimi riskli özellikle hassas bir kedi sahibiyseniz. kedim cins bir kedi de degil. bildiginizden şaşmayın derim🐈 tabi hepsinin saglıgı aslolan.

Salihaylmz

6 ayda 1 mama değişimi normal ama her ay ya da daha kısa zamanda mama değişimi zararlı.
Kedinize bu zamana kadar zararlı olduğunu farketmemiş olabilirsiniz belki sindirimi hassas değildir ama hassaslaşabilir zamanla

teddybal

Bence 3-4 ayda bir değiştirilebilir çünkü uzun süre aynı mamaya adapte olunca da yeni mamayla sorun yaşama durumu daha fazla olabilir, benim kedilerim alıştı mesela değişimlerde sıkıntı yaşamıyoruz, güvenli olduğunu düşündüğünüz ve kedinize yarayan markalar arasında rotasyon gayet mantıklı. Ama özel bir problemi olan sindirim sıkıntıları yaşayan bir kediyse tabi kullanması gereken mamayı uzun süre kullanmak gerekir.

Palyaco

3 ayda bir mama deyisimi yapılır tabi eski mamasiyla karışık aslında 2 farklı mama 1 tanesi hep aynı diğer 2 inci mama devamlı değişik en ideali

CalicoMia

Ben doğru mamayı bulana kadar çok mama değiştirdim sonra da gerekmedikçe mama değiştirmedim. Ama hiç mi acaba yediklerinden sıkılmıyor diye düşünmüyorum değil. Tavsiyeniz için teşekkür ederim mama konusu da daha hassas olacağım artık🥰

CalicoMia

İlk sahiplendiğim zamanlar bi 4 5 ay kadar mama bulma zorluğu yaşadım o zamandan bu yana en fazla sanırım 2 yada 3 kez mama değiştirdik başka da olmadı😊