Lütfen Yardım Edin..

yumak_bey

Ben artık yetişemiyorum imdat diye bağırmak istiyorum sinir hastası olucam bu gidişle majör depresyon hastasıyım zaten. Kedim var bir tane ya onu bile çekemiyorlar ben her ay bi mamaya 200 lira veremem ZATEN 200 VERMİYOSUNUZ 170 VERİYOSUNUZ VE 130-150 TLSNİ BEN KARŞILIYORUM ADVANCE ALDIĞIM MAMADA N&D FALAN DEĞİL YOK MALTI VARMIŞ YAŞ MAMASI VARMIŞ KUMU VARMIŞ ANLAMIYOSUNUZ BENİM TEK DOSTUM O VE ONA BİŞEY OLURSA BAŞKA KEDİMDE OLMAYACAK ONA BİR ŞEY OLMASIN DİYE ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM VE YÜK OLMAMAK İÇİN YEMİYORUM İÇMİYORUM REFLEX DAHA UCUZ DİYE ONA GEÇİCEKMİŞ YA YEDİRMİCEM DİYORUM İSTEMİYORUM BİRİNİZ YARDIM ETSİN NOLUR AİLEME ANLATAMIYORUM İLLA YETKİLİ BİRİNDEN DUYACAKLAR BEN GERİZEKALIYIM ÇÜNKÜ BİLMİYORUM NEYİN DOĞRU NEYİN YANLIŞ OLDUĞUNU

3 CEVAP

NorthNight

Bir ebeveyn gözüyle yazıyorum, aileniz de keyfinden veya size eziyet olsun diye böyle demiyor emin olun. Gelir düzeyleri ne bilmiyorum ama ülkede eskiden iyi sayılan gelirler bile maaş günü ertesini görmez oldu. Son bir kaç aydır özellikle kimse masraflara giderlere yetişemiyor. Ailenizin tek sorumluluğuda kediniz değildir eminim ki, onlarda bir şeylerden kısıp yetişmeye çalıştıklarından böyle söylüyordur. Size tavsiyem aylık kediniz için ayırabilecekleri bütçeyi öğrenin, ona göre o segmentte iyi bir mama seçmeye çalışın. Ve mümkünse büyük paket almanın onlara daha avantajlı olduğunu kg başına daha uyguna geldiğini açıklayın. Yaş mamalarını evde de yapabilirsiniz, veya verme sıklığınızı azaltabilirsiniz.

Sezgek

Öncelikle ailenizin gelir durumunu bilmediğim için yanlış bir şey söylemek istemem ama haklısınız baktığınız can için en iyisini istiyorsunuz kendinizden kıstığınızı da söylüyorsunuz ailenizdeki yaklaşım gerçekten para yetiremedikleri için mi yoksa bir kediye bu kadar bütçe ayırmak onlara zor mu geliyor onu anlamak lazım eğer aitle bütçeniz yetmiyorsa ekonomik özgürlüğünüzü kazanmasıyla kadar daha uygun mamalar ile gitmeye çalışabilirsiniz yok değilse bu siteyi onlara göstermeniz yetecektir onlara cevap olarak diye düşünüyorum

Nhr54

Resimdeki kedinizse cins heralde cins kedilerin tekirlere göre hastalığa daha yatkın olduğu için iyi mama kullanmak zorunda olduğunuzu anlatsanız. Kedi berekettir arkadaşım hiç ev alma durumu yokken kediyi sahipleneli 1 yıl dolmadan ev sahibi oldu. Bi cana yuvanızı açıyorsunuz onun bereketi herzaman evinize rahmettir. Hasta olsa inanın veterinere daha fazla ödeceksiniz. Mamaların içeriklerini bilmiyorum arkadaşlar yorum yapar. İnşaallah ailenizde sizin yanınızda olur. Ama gerçekten mamalarda çok fazla artış yaptı bütçenizi bilmiyorum ama benim kendi halamın kedisi var çok düşkün o bile lavitala geçiş yaptım dedi.