Kedim Yavrusundan Nefret Ediyor

Anne olan kedim yavrusunu ilk başlarda çok sahiplenirdi ama son zamanlarda (yavru3 aylıktan sonra) sürekli vuruyor sürekli tıslıyor ve derinden hırıltılar çıkarıyor ve genel olarak sürekli kavga içindeler. Yavru ise tam tersi annesi için ölüp bitiyor annesinden ayrı durmak istemiyor o nereden içerse oradan içiyor. Şuan anne kediyi kısırlaştırdım biraz daha sakinleşti ama büyük ihtimalle dikişlerinden dolayı odalarını ayırdığım içindir. Anne kediyi sürekli kavga ettikleri için yüzünde tırnak yaraları oluştu belki de sitresten oluştu onu bilemiyoruz maalesef ne yapmamı önerirsiniz.kedilerimden vazgeçmek istemiyorum ikisinide çok seviyorum ama böyle de anlaşamıyorlar bariz belli

3 CEVAP

Siyamask

Kedilerde sütten kesildikten sonra yavruları uzaklaştırma eğilimi sıkça gördüğüm bir şey artık anne yavru ilişkileri yok. Tavsiyem ödül yaş mama gibi sürekli vermediğiniz yiyecekleri birlikte vermeniz ve sıkça oyunlar oynatmanız böyle böyle kaynaşacakları düşüncesindeyim

aslihan_e

Çok normal, annenin psikolojisi bozulabilir yan yana dururlarsa. Evi terk etmek ister. Baktığım sokak kedileri hep bahçemizi terk etti yavrular yüzünden, aç kalmayı tercih ettiler.

aslihan_e

Anne kedi yavruya kötü davranır ki kendisinden soğusun, yoksa yavru hep ona bağlı yaşamak ister, emmek ister vs. içgüdüsel olarak saldırıyor yavruya. En azından yavruyu biraz uzak tutun anneden.