Kısırlaştırma Sonrası Yapılması Gerekenler

Jeffroshum

Şu an kafam o kadar dolu ki hiçbir şeyi algılayamayacak şekildeyim daha önce kedi kısırlaştırdım ama yapmam gereken hiçbir şeyi hatırlayamıyorum kafam o kadar boş ki intten kapsamlı şekilde araştırdığım her şeyi 3 sn sonra unutuyorum lütfen herkes bildiği her şeyi buraya yazabilir mi?

3 CEVAP

beyzathemoc1

Kedi kendine gelene kadar mama su vermeyin veteriner zaten anesteziye göre kaç saate kendine gelir söyler estetik dikişse dikişe dikkat etmenize gerek yok ama normal dikişse ya yakalık kullanın ya da sardırın orayı zarar vermesin antibiyotik 2 çeşit oluyor biri tek doz veteriner yapıyor diğeri de evde siz veriyorsunuz onu öğrenin çok önemli antibiyotik kullanmazsa enfeksiyon olabilir yaş mama ağırlıklı besleyin çünkü ilk başlarda kaka yapamayabilir 4 gün süresi var korkmayın 4 gün sonra yapmazsa sorun olabilir kumu yakın ve temiz olsun çişi 1 gün sonra yapabilir normal atlayıp zıplamasın ilk gün sersem olduğu için kendine zarar verebilir başında durun ağrısı olursa veterinerle görüşüp ağrı kesici vurdurursunuz geçmiş olsun şimdiden

Salihaylmz

Veteriner hekiminiz muhtemelen gerekli açıklamaya yapmistir ama ben de yazayım
Anestezi etkisi geçen kadar yiyip içmeyecek
Yüksek yerlerden uzak tutulacak
Kapalı tuvalet bir müddet açık kullanılacak
Anestezi geçince biraz iştah kaybı oluyor yaş mama verebilirsiniz
İlk başlarda kaka vs yapmaz muhtemelen çünkü 1 gün boyunca aç kalmış olacak
Nerde yatmak isterse orda yatsın dikişlerine dikkat edin

Jeffroshum

Teşekkür ederim