Kedinize Hindi Füme Salam Vs Veriyormusunuz ?

Oqrenerde06

Kedilerim kahvaltı hazırlarken masadan peynir ve 2 dilim salam aşırmış yemiş. Bu zamana kadar hiç yememişlerdi endişe ettim açıkçası bir sıkıntı olurmu siz istediğinde az birşey veriyormusunuz ? Zararlı olduğunu verilmeyeceğini biliyorumda sadece merak ettim veriyormusunuz.?

16 CEVAP

Oqrenerde06

Gerçekten öyle gizli saklı yiyeceğiz artık:)))
Vermek istemiyorum cidden bir Baktım almış gitmiş saklamış salamlari teker teker götürüyor hemen fark ettim aldım elinden.

teddybal

Hindi fümenin kokusuna çıldırıyorlar, sırf rezillik çıkarıyorlar diye kendime de almayı bıraktım ben çünkü asla küçük bir parça yetmiyor onlara.. Sanırım tek yol olarak mutfağa kapanıp yememiz lazım :')

NorthNight

Ben vermiyorum ama iç parazit aşıları düzenli yapılan bir kedide nadiren küçük bir parça yemesinin sorun yaratacağınıda düşünmüyorum.

BiciriginAnnesi

Peynir veririm genelde iki parça kadar
Salam da canı çeker kokusu almıştır diye veriyorum bir dilim salamın en fazla çeyreğini yiyor vermekte açıkçası istemiyorum kendi de zaten bayıla bayıla yemiyor dediğim gibi peyniri sever

Alıntıdır:Salam vb. yiyecekler kedilerde iç parazit artışına neden olur. Bu zararlı parazitler iç organlara yerleşir ve buralarda beslenerek kedilerin hasta olmasına neden olur. Çiğ verildiği için parazit oluşma ihtimali daha da artacaktır.

Oqrenerde06

biriciginannesi@ çok teşekkur bilgilendirme için istesede asla vermem kahvaltı hazırlarken kaşla göz arasında alıp kaçmış daha bir sürü götürmüşte zor aldım elinden :)

Salihaylmz

Vermiyorum
çalarsa da izin vermeyin alışkanlık haline gelir siz zararlı çıkarsınız:D

Salihaylmz

Kanser yapmaz parazit yapar

pablopicasso

Asla ama asla salam sosis vermeyin verdirmeyin. Alerjik neden ile hekimimizin hastası hafta 8 o 9 klinikte sahibi yüzünden. Cilt lezyonu oluşmaya başlamış.

Bunları vermek yerine iyi mama, malt ve sonsuz oyun ve ilgi ile besleyin.

Warriorsans

Sürekli yemediği sürece bir şey olmaz zaten. Eve o tarz hayvansallar girmediği için kahvaltı yaparken şans salatalık jelibon da zeytin için deliriyor ödösmd

Sezgek

Bende kendime sandviç yaparken bizimki çıldırdı diye kıyamayıp vermiştim tavuk değildi aslında hindiydi ama öyle bir alerji yaptı ki artık eve bile sokmuyorum ben yerken canı çeker diye :(

Ben çok nadir veriyorum, peynirde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum tam araştırmadım ancak salamda canı ister diye azıcık veriyorum. kendisi de alıp götürüyor bazen fakat bir sıkıntı görmedim hiç

Oqrenerde06

@gozdeisimbay veterıner kanser yapar falan deyince korktum sonuçta öğün olarak bilerek vermedim :/ çok teşekkur ederimmm.🐾🐾

martuyl

ben vermiyorum, kendim de zararlı bulduğum için tüketmiyorum çünkü :) periyodik olarak verilmedikçe ben d ebir sıkıntı görmüyorum şu an tırtıklamalarında :P ama evet parazit yapabilir belki sürekli tekrar ederse.

Oqrenerde06

Yaşadığım durumu paylaşmak istedim bilmeyenler de görmüş olur diye :)

Jeffroshum

İşlenmiş etler yüksek nitrat içerdiği için mide ve kolon kanserini olumsuz etkiliyor ama ayda yılda bir 1-2 dilimden bir şey olmaz. Bizim eve annem tarafından asla salam sosis Isıl işlem görmüş ya da fermente sucuk girmediği için vermiyorum.