Veterinerin Yaptığı İc Parazit Hapini Kendim Yapabilir Miyim?

Handeeheraa

Köpeğim 3 bucuk aylik daha once ic dis parazit aşıları yapıldı karma 1 ve 2 si de yapıldı. Son zamanlarda kusma ve kasintisi vardi veye gittigimizde ic parazit denip ic dis parazitij ikisi de hap olarak yapildigi söylendi
Iki gun sonra ic parazir hapi icin tekrar gelin yetiskin kurtlar dokulur yavrulari ve yumurtalarinin dökülmesi icin gerekli dendi iki günde bir gitmem benim icin cok maaileyetli oluyor bunun bir alternatifi var mi
Asi olmadıği hap oldugu icin onu benim tedarik etmem mumkun mu

6 CEVAP

Casperbeyy

Evet veteriner eczaneleri oluyor hatta normal eczaneden veya her hangi bir veterinerden alıp kendiniz yutturabilirsiniz.zaten alırken size kaç aylık olduğunu ve nasıl kullanmanız gerektiğini anlatırlar .ben hep kendim yapıyorum veterinere para vermeye gerek yok

Pikapru

İç parazit için ben veterinerden tenizol alıyorum tanesi 10 lira. 3-5 kilo arasına yarım tablet, 5-10 kilo arasına bir tablet veriliyor yine de prospektüsüne bakmak lazım yanlış olmasın

Pikapru

Sosisin içine koyuyorum ya da yaş mamanın öyle yemek arası yutuyorlar

Salihaylmz

Hap ve damla şeklinde tedarik edebilirsiniz yanı yapabilirisiniz
Ben köpeğime kendim veriyordum diş paraziti de kendim damlaıtıyordum
Kedime de aynı şekilde yapıyorum

Handeeheraa

Peki bir ic parazit asisi 90 tl iki gunde bir desek uc kere yapilsa 270 tl. Hapi kendimiz aldigmizda icinde ne tane oluyor ve ne kac tl bu konuda bilginiz var mi

Handeeheraa

Hepinize cok teşekkür ederim