Hangi Mama İyi Sizce 2 İçerik Paylaşıyorum.

Oqrenerde06

Somon Eti %15
Buğday
Mısır Gluten Unu
Kurutulmuş Somon Proteini
Hayvansal Yağ
Mısır Grizi
Selüloz
Mısır
Kurutulmuş Pancar Posası
Kurutulmuş Yumurta
Mineraller
Kurutulmuş Hindiba Kökü %2
Sakatat
Mayalar
Besin Katkı Maddeleri

Vitamin A 32000 IU/kg
Vitamin D3 1000 IU/kg
Vitamin E 670 mg/kg
Vitamin C:140 mg/kg
B Grubu Vitaminler:310 mg/kg
Demir Sülfat Monohidrat 97 IU/kg
Kalsiyum İyodat Anhidre 2,5 IU/kg
Bakır Sülfat Pentahidrat 15 IU/kg
Mangan Sülfat Monohidrat 46 IU/kg
Çinko Sülfat Monohidrat 150 IU/kg
Sodyum Selenit 0,14
Antioksidanlar

=====================================
Hidrolize Somon Proteini (%22)
Baldo Pirinç
Mısır
Somon Yağı (%7)
Bezelye
Hamsi Unu (%6)
Karides Unu
Bira Mayası
Hamsi Yağı (%2)
Nükleotit Maya Proteini
Mineraller
Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler
Deniz Yosunu
Avizeağacı Özütü
Kızılcık Tozu
Pisilyum.
Analiz Tablo

Protein %34
Yağ %16
Ham Kül %8
Ham Selüloz %2,8
Omega 6 %3,96
Omega 3 %0,715
Taurin 2.200 mg\kg
Vit A. (E672) 20.000 IU\kg
Vit D3. (E671) 1.500 IU\kg
Vit E (3a700) 150 IU\kg,
Vit C. 25 mg\kg

23 CEVAP

Ben 1 aydır natures variety somonlu kısırlaştırılmış kullanıyorum. Bir kedim kısır değil ama alerjisi var ona da bunu veriyorum. Ve çok memnunum şu anlık eğer bütçeniz uygunsa öneririm. Biri 50 biri 60 gram yiyor günlük. Bana 2 aydan fazla gidecek. Hiç kaşıntımız yok. Tüy dökülmesi çok azaldı bir kedimin aşırı fazlalaşmıştı tavuklu mamalardan sonra.

cat_expert

İlkinde gerçek somon eti olduğu yazıyor, diğerinde somon proteini yağı ve hamsi unu var yani gerçek et yok. Fakat ikinci mamada omega 3-6 ve taurin olması kafa karıştırıcı.

Warriorsans

Alttaki içerik her ne kadar taze et içermese de daha iyi bence.

sahraxfittiko

proplan elegand

cat_expert

Kedinizin özel durumu varsa veteriner hekiminizin tavsiyesini dinlemek faydalı olacaktır, gerçek et her kediye iyi gelmeyebiliyor.

Palyaco

Felicia hiç deyilse gluten yok içinde en önemlisi hamsi yağı oluşu

AhsenAise

Felicia

Salihaylmz

Taurin oranlarını göremedim
İlkinde et var doğru evet ama biraz az ikincisi de felicia gibi yetersiz geldi
İlkini alırdım heralde taurin oranlarına bakıp

Salihaylmz

Tabi kedinize hangisi daha iyi gelir bilemem de

Oqrenerde06

Ahsenaiese teşekkür ederim 😍😍🐾🐾

Oqrenerde06

Kedimde alerji problemi var iki mamayı da severek yiyor üstte ki proplan elegand diğeride felıcıa somonlu yetişkin maması. Tamamen felıcıa geçmek istiyorum hipoallerjık olduğundan ve hidrolize protein olduğundan fikrinizi alabilirmiyim

Oqrenerde06

baktığımda felıcıanın içeriği daha iyi geliyor birde daha temiz.

Oqrenerde06

@cat_expert Alerjisi olduğu için hidrolize protein olan mamaları tercih etmemizi söyledi
unıque ya da hills tavsıye ettide 3 kedim var ayrışımını yapamıyorum diye tek çeşit kullanmak istiyorum kafa karıştırıcı cidden :)

Oqrenerde06

O halde felıcıa mı dersiniz. N&D gibi mamaları asla tavsiye etmedi araştırma sonucumdada zaten uygun olmadığını ögrendım bazıları mama satmak için vs diyebiliriz fakat mama tavsiyesi yapmadan bunu söyledi bunu almak zorunda değilsin sadece içeriği böyle olan mamaları almalısın dedi .

Oqrenerde06

@cat_expert O halde felıcıa mı dersiniz. N&D gibi mamaları asla tavsiye etmedi araştırma sonucumdada zaten uygun olmadığını ögrendım bazıları mama satmak için vs diyebiliriz fakat mama tavsiyesi yapmadan bunu söyledi bunu almak zorunda değilsin sadece içeriği böyle olan mamaları almalısın dedi .