Kedim 2.Kez Kızgınlığa Girdi Acil Yardım!!

ela_mia

Kedim 7.aylık olacak 2.kez kızgınlığa girdi bir defa anneliği tatsın öyle kısırlaştıralım diyorum aklını oyunla dağıtmaya çalışıyorum kedimi kaç aylıkken çiftleştirmem gerek yardımcı olursanız sevinirim!!

7 CEVAP

NorthNight

Kedilerde annelik duygusu yok. Doğurur, bi kaç ay sonra yavrusuyla bile çiftleşebilir. İnsandaki ana çocuk ilişkisi değil ki annelik duygusu tatması önemli olsun. Keza çok küçük, sağlığını riske atmayın lütfen. Kısırlaştırın hayvancağızda rahat etsin sizde, her kızgınlık rahim iltihabı riskini arttırıyor.

Pikapru

Onlarda annelik duygusu denilen bir şey yok. Eğer olsaydı yavrularını ömür boyu bakarlardı. Ama 3 aylık olunca çoğu tıslayıp terk ediyor. Hormon ve içgüdü sadece. Size tavsiyem çocuğunuzun sağlığı için kısırlaştırmanız hiç çiftleştirmeden.

ela_mia

@Pikapru Anladım çok teşekkür ederim daha fazla acı çekmemesi için kızgınlığı geçer geçmez kısırlaştıracağım

Warriorsans

Kızgınlığı geçtikten 3 gün sonra kısırlaştırma yapılabiliyor. Kısırlaştırmanız onun ve sizin için en iyisi olacaktır.

ela_mia

@NortNight Kısırlaştırmak en doğru karar sanırım kızgınlığı geçer geçmez kısırlaştıracağım çok teşekkürler

meov

1 yaşına kadar bekleyin, erkenden çiftleştirmeyin.

Salihaylmz

Annelik duygusu yoktur. Eğer var olduğunu düşünüyorsanız kısırlaştirdiktan sonra kedinizin yanina 2.kedi olarak yavru kedi sahiplenin daha güzel olur