Karma Aşı Hakkında

emre3101

Arkadaşlar kedimin bir tanesini yeni sahiplendim ve 7 aylık şuan 3 4 aylıkken karma aşısini 1 tane yaptırmışlar ama devamı gelmemiş kime sorsam iki tane yaptırman lazm da diğeri bir işe yaramaz diyor ama bu kedi hiç evden çıkmıyor 1 tane yaptırsam olur mu yada 1 yaşından sonra 1 tane oluyor ya onu şimdiden yaptırsak olur mu yeni sahiplendim ve kedim hamile aşı yaptiramiyorum zaten doğumdan sonra düşünüyorum o zamana kadar zaten 1 yaşına yaklaşmış oluyor bana yardım eder misiniz bilgi lütfen

2 CEVAP

NorthNight

İlk iki karma aşı arka arkaya 2 doz yapılması lazım. Bağışıklık kazanması için. Kedinizde vaktinde tamamlanmamış (1 doz olmuş) bu yüzden karma aşıya gittiğinizde gereken aralıkla 2 doz uygulanır. 2.dozdan bir sene sonra (her yıl) bir doz tekrarı yapılır diye biliyorum.

martuyl

evde olsun olmasın ilk karmalar hep 2 tane yapılıyor diye biliyorum. benimki ilk karmadan sonra sindirim sistemi problemi yaşadı, o ara probiyotik falan kullandık, düzeldi. normalde 2 karma arası dediğiniz kadar aşılırsa ilki yapılmamış gibi düşünülüyor.

bu karma aşı muhabbeti beni çok muallakta bıraktı ama ben 2sini de yaptırma kararı aldım çünkü ileride karma aşının koruyacağı virüslere yakalanırsa ve ben karma aşısını yaptırmamış olursam kendimi asla affetmem :)

sizin yerinizde olsam hiç yapılmamış gibi düşünür ona göre yaptırırdım.