Açılmış Yaş Mamaları Nasıl Saklıyorsunuz?

TekirKediMia

Haftada 1 gün yaş mama veriyorum. Sabah yarısını akşam yarısını veriyorum hepsini birden yerse ishal oluyor. Poşet yaş mama verince kalanı buzdolabına koyup akşama diğer kısmını veriyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz?

14 CEVAP

NorthNight

Yiyeceği kadar çıkarıp kalanı kutuysa streçleyip, poşetse bir iki tur kıvırarak mandallayıp buzdolabına koyuyorum ertesi gün veriyorum.

Cennet29

Ben yarısını verip kalan paketi mandallıyorum. Soğuk vermeyin bence kalanı dolapta saklıyorsanız verirken sıcak suyla azcık ıslatıp verin ılık oluyor. Ben hep öyle yapıyorum

Warriorsans

Ben genelde hepsini veriyorum kalırsa da sokaktakilere veriyorum ama dolapta saklayacağım zaman konservenin ağzını streçle kapatıyorum zaten üstünde yazar genelde 48 saat dayanıyor dolapta

Palyaco

24 saati geçirmeyin bakteri üretimine geçiyor

teddybal

Poşet olanları kapama klipsiyle kapatıyorum, konserveyi streçliyorum. Buzdolabından çıkarınca da vermeden 15 dk kadar bekliyorum oda sıcaklığına gelsin diye.

Gizem8822

Veteriner iki gün tutabilirsin demişti buzdolabında

gokhansultan

Ben hepsini vermeyeceksem 2 tur streçleyip buzdolabına koyuyorum. Ertesi gün dolaptan çıkarıp 1 saat bekletip veriyorum. Hala soğuksa çok az sıcak su ekliyorum.

sahraxfittiko

streçleyip veriyorum

Betullsusam

Poşete sarıp saklıyorum. Çıkardığımda da üstüne biraz sıcak su gezdiriyorum. Gramajı yüksek ise 3 güne bölebiliyorum. En sağlıklısı açtıktan sonra fazla bekletmeden bi öğüne de çok fazla gelmeyecek şekilde vermek.

Salihaylmz

2ye bölüyorum yarısını bugün yarısını yarına veriyorum buzdolabında saklıyorum buzdolabı poşetine koyup
Yaş mamaların bazıları 1 gün bazıları 2 gün saklanabiliyor
Buzdolabından çıkarttıktan sonra ılık olana kadar vermiyorum

BiciriginAnnesi

Konserve mutlaka kalıyor 24 saat geçmeden bitirmeye bakıyorum yoksa bakteri oluşumuna neden oluyor
Paketli ise iki öğüne bölüyorum sabah akşam olarak paketi tekrar dolaba koymuyorum zaten 85gr

Patikos

Küçük konserve kavanozuna aktarıp ağzını sıkıca kapatıyorum, böylece pek bayatlamıyor.

TekirKediMia

Ben de buzdolabından çıkarınca bir süre dışarıda bekletiyorum midesini üşütmesin diye.

martuyl

sanırım en üşengeciniz ben çıktım :D direkt ağzı açık şekilde buzdolabına koyuyorum. 4e bölüp veriyorum 4 gün boyunca. çıkarttığımda hafif sıcak su döküyorum 2 çay kaşığı. bilmiyorum benim buz dolabında sebzeleri bile 3 hafta bozulmadan saklayabildiğim için, hatta yağsız peynirleri bile. mavi ışık yayan bi gözü var orda tutuyyorum. gerçi rafta tuttuğum da oluyor ama o 3 güne falan bityor.