Pelet Kuma Alıştırma

Gizem8822

Pelet kuma yeni geçtim eski kumuyla karıştırıp koydum ama kedim dün akşamdan beri hiç tuvaletini yapmamış. Nasıl alıştırabilirim

4 CEVAP

gokhansultan

Bentonit kumun ince taneliden kalın taneliye geçince bile bir süre tuvaletlerini yapmayabiliyorlar eşeleyip çıkıyorlar. Mama geçişi gibi kum geçişi yapılmalı. önce az yeni kum çok eski kum, sonra yarı yarıya, sonra çok yeni kum eski kum, sonra tamamen yeni kum gibi. Her aşamada da rahatça tuvaletlerini yaptıktan emin olup sonra miktarı artırmak gerekiyor.

Gimlihanim

Kum kabına normal kumunuzdan doldurun. Her gün 1 avuç pelet ekleyin. Tamamen pelet olana kadar devam edin. Bu şekilde ancak alıştırabildim ben.

Gizem8822

Ben yarı yarıya koydum o yüzden girmeye korkuyor sanırım

betulbakioglu

normal kumla karistiracaksiniz en alta pelet en uste de kum şeklinde 1,2 hafta boyle devam edecekti hemen gecerseniz yapmaz tabiki