Kedim Evde Durduk Yere Topallamaya Başladı.

Huseyindn

Kedi evde durduk yere topallamaya başladı ve bacağına dokunduğumda çok fazal bir tepki vermiyor. Ufakta olsa ayağının üstüne basabiliyor ama topallayarak. Kırık olsa bence kedi asla dokundurtmazdı ayağa kalkmaya tahammül edemezdi bence. Ev içinde yüksekten atlayıp kas zedelenmesi mi olmuştur yoksa bir kaç gün bekleyip veterinere mi götüremem lazım? İlk defa kedi bakımı yapıyorum tecrübem yok bilgilendirirseniz sevinirim.

5 CEVAP

BiciriginAnnesi

Ağrısı yoksa evde koşarken ziplarken ters bir hareketin de kas zedelenmesi olmuş olabilir mutfak tezgahından aşağıya atlarken ,dolap üstünden aşağıya atlarken siz yine de kontrol edin

İki üç kaşık unu sıvıyağ veya zeytinyağı ile tavada hamur haline getirin helva ve ya tulumba tatlısının hamuru gibi bilmiyorsanız internetten bakın daha sonra soğumaya bırakın sıcaklığı gittikten sonra ılık halde bir beze koyun sargı bezi olur temiz bir tülbent vs olur kedinizin bacağına sarın yanlız çok sogumasin hamur biraz da olsa sıcaklığı olacak
Bunu yatarken deneyin ayakta iken denemeniz zor olacaktir bu sefer hiç yaptırmaz
Bu dediğim tarif genel de şişlik ağrı burkulma sadece kırık hariç tüm ufak tefek durumlarda kullanılabilir

İnsanlar uzerinde denendi onaylandı ki bende defalarca çok denedim en son yakın arkadaşımın kedisinde aynı durum oldu dediğim tarifi yaptı daha iyi oldu düzeldi ama onun ki balkondan düşme ile alakalıydı

Umarım sizin kedinize de iyi gelir
En fazla 2,3 saat tutun daha sonra yine tekrar edebilirsiniz tarifi geçmiş olsun .

Ozzey

Merhaba elleyebiliyorsaniz ellediginizde sorun cikarmiyorsa incitmistir. Bir patisinin altina bakin bir sey battiysa yara falan olduysa da topalliyorlar. Gecmis olsun.

Fistikliokum

gecmis olsun,brnim kedimin patisinin arasina kumundan bir parca kaçmış, cikartamamis da kendisi, iyice dibe dogru sıkışmış kum parcasi, bir anormallik var ama cozemedim ilk basta. sonra patisini iyice inceleyince farkettim kum parcasini, yani patisine birsey sıkışmış batmış olabilir,

Huseyindn

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. İncinmiş dediğiniz gibi 2 gün sonra düzeldi

Warriorsans

Yüksekten falan atladıysa hassasiyet olmuştur incinmiştir. Şişlik falan var mı? Bence gözlemleyin mesela yarın daha iyi gibiyse iyileşiyor demektir bir sorun yoktur. Geçmiş olsun. Bizimkiler de bazen çok yüksek yerlere çıkıp atlıyorlar beni çok korkutuyorlar.