Tasma Sorunsalı

Chataluck

Çok yaramaz haylaz bir o kadar da tatlı kedimiz var. Aşırı hareketli ve aşırı meraklı. Öyle ki apartman kapısı açılır açılmaz dışarıya fırlıyor. Veyahut evin içinde 3 saat aradığımızı bilirim. En son ne var ya noldu diye çıkıyor ortaya. Durum böyle olunca kaybolmasından korkuyoruz.

İsimlikli telefon numaralı tasma aldık. Ancak şöyle bir durum var. Tasmayı takınca deliye dönüyor. Oyunla oyalama ile bir şekilde alıştırıyoruz. 2 günün ardından tasmanın varlığı mental olarak rahatsız etmemeye başlıyor. Ama bu sefer de kaşınmaya başlıyor. Tasmanın olduğu yeri sürekli kaşıyor.

Tavsiyeniz ne olurdu? Acaba tasmanın yapıldığı malzeme yüzünden mi?

Tasmanın malzemesi sanırım rahatsız ediyor.

5 CEVAP

Nhr54

Yayruyken alıştırmıştık biz dediğiniz gibi kayboluyordu dışarı çıkarken o odayı kapatırız bulamayız die. Tasmanın materyeli önemli bizim ilk tasma nasıl yaptıysa dişine takılmıştı örgü şeklindeydi hemen farkettik şuan çok ince düz ucunda zili olan bi tasma var memnunum. Bencede başka bi tasmayla deneyin elinize aldığınızda çok hafif olsun.

theyusra

tasmasını bol bırakıyorum ben o zaman baya geçiyor kaşınması, ama sizinki bu sefer de ağzına dolarsa bilemem :(

Pikapru

Bizimki de başta çok kaşıyor, çıkarmaya çalışıyordu ama alıştı bir süre sonra mecburen

simsim1713

Ben yavruyken alıştırmıştım. 2 aylıkken falan. İlk taktığımda sürekli kaşıyordu. Çıkarmaya çalışıyordu. Bir hafta hiç çıkarmadım gece gündüz taktı. Alıştı sonra.
Artık hiç rahatsız olmuyor. Şimdi 1 yaşında gündüz tasmayı elime alıp çağırınca hemen geliyor zaten. Tasmasını takıp ödül maması veriyorum. Akşam herkes eve gelince artık dış kapıyı açmayacağımız için çıkarıyorum tasmasını.

aslihan_e

Dış kapı açılmadan başka odaya konulması gerek, biz öyle yapıyoruz. Yoksa kaçarlar zaten.