Felicia Yaş Mama

huqi

İki hafta kadar önce kedilerime yaş mama alışverişi yaptım. Tomris çok seçici bir kedi olduğu için neyi seviyorsa onu aldım hiç risk almadım onun için (bir sürü balıklı gimcat yaş mama)
Huq da seçici değildir bu yüzden farklı markalara da yönelmek istedim bir de yaş mama fiyatları çok yüksek uygun fiyatlı ve temiz içerikli diye felicia yaş mama aldım 4 tane, ilk bifteklisini açtım huq yedi baya suluydu daha çok suyunu içti her kedi gibi, tanelerini de çok az yedi gerisi çöp. Dün somonlu yaş mamasını açtım Tomris de balık çok seviyor yer mi diye merak ettim yemedi zaten somonlusunda asla balık kokusu gelmiyordu. Her çeşidinde et suyu yazıyor ayrıca mama balıklıysa bile balık suyu yerine et suyu koyulmuş sanırım :(
Lezzet açısından pek iyi değil galiba somonlusunu açtım kaldı öyle hiç yemiyor huq iki konserve kaldı onu da sokağımdaki kedilere vericem.
Deneyip memnun kalan var mı?

17 CEVAP

Daha bugün bifteklisini verdim. Pek hoşlaşmadı. Balıklısını daha bi sevmişti ben de anlayamadım.

Sezgek

bende almayı düşünüyordum sepetimden çıkardım nutrifeline alan ve deneyimi olan oldu mu o konuda fikirleriniz duymak isterim benim kedimin tavuğa ve hindiye alerjisi var yaş mama bulmakta gerçekten sıkıntı yaşıyorum yani uygun bütçeli bulmakta gimcat de fazla seçenek kalmıyor nutrifeline de var baya birde scheir de var ama o da biraz pahalı tabi

Warriorsans

Bizimkiler de diğer yaş mamalar kadar çok sevmiyor Felicia yı ama pate olanını seviyorlar. Birde uygun fiyatlı olarak reflex essential yaş mamalar baya iyi sevdiler bizde yeni denedik 8 tl civarına bulmuştum 7 konserve almıştım geçen hafta keşke daha çok alsaymışım dedirtti. Ton balığı ve somonlu olanı denedik

simbakedi

bizim simba da çok seviyor diye 10lu mu 12li mi ne aldım pet zz shoptan, severek yemiyor hiç. normalde yaş mamayı görünce saniyesinde bitiren kedinin yemesi su an akşama kadar sürüyor anlamadım. yine de veriyorum bitirecek :D nd'den sonra formunu da garipsemiş olabilir bilemiyorum, tekrar zorda kalmadıkça almam

huqi

Ben bir daha felicia yaş mama almayı düşünmüyorum.

@sezgek bizimkiler nutri de hiç sevmiyor. Böyle diyince seçici gibi görünecek kedilerim ama Tomris sadece seçici, Huq her şeyi seviyor.
Nutri çok doğal iyi içerikli bir mama muhtemelen bu yüzden pek sevmediler. Hiç yemedi diyemem tabii mesela huq çok sevdiyse bir anda 80 gramın yarısından çoğunu yer ama çok sevmediyse akşama kalır. Nutri de öyle oluyordu. Tavşanlı, sığır etli, tavuklu denemiştim farklı zamanlarda. Nutri de pek tercih etmiyorum artık. Schesir seviyorlar ama dediğiniz gibi çok pahalı. Aynı şekilde n&d balıklı yaş mamalarını çok seviyor Tomris.
Siz bir de me-o konserve yaş mamalarına bakabilirsiniz benimkiler bu markayı da seviyor.

@warriorsans reflex essential petlebide mama aldığımda hediye olarak gelmişti bi kaç sene önce Huq sevmişti. Baya uygun fiyata bulmuşsun stok yapsaydınız keşke.

Gimlihanim

Siz yine iyiymişsiniz. Schesir ve gimcat dahil (en çok sevilenler onlar olduğu için ikisini saydım) hiçbir yaş mamayı yemiyor bizimki şu ara. Kuru mamaya aşırı yöneldi. Sırf bu yüzden kuru mamasını değiştirmeyi planlıyorum. Belirtmeme gerek var mı bilmiyorum ama felicia yı önceden de çok bayılarak yemezdi.

Sezgek

reflex bana da hediye olarak geldi kedim severek yedi ama net bir içerik açıklaması olmadığı için almaya korkuyorum et ve hayvansal türev diyince tavuk var mı yok mu anlayamıyorum sıkıntı oluyor vet s plus almıştım ben yanlış anlamışım somonlu deyince etin tamamı somon sanmıştım meğer %35'i tavukmuş birde altılı almıştım sokak canlarına gitti ama kedim severek de yemedi normalde yaş amam açılınca delirir hatta bir anda vermem nefessiz yediği için kusar :) ama sabah koyduğum vet s plus yaş mama akşama zor bitti yani hala yaş mama arayışındayım bakalım bir tane alıp nutri feline deneyeceğim

huqi

@Gimlihanim bazı kediler gerçekten değişik hababsbwna
Tomris de sadece balıklı seviyor yaş mamayı. Bir de geyikli denedim onu da yiyor her markada değil tabii. Seçici kediler zor ya ürün almadan önce bir süre düşünüyoruz yerler mi diye.

Benimde sokakta baktığım bir kedi yaş mamadan çok kuru mama seviyor. Yaş mama ve kuru mama getiriyorum bütün kediler yaş mamaya saldırıyor o kuru mamayı seçiyor...

huqi

@Sezgek reflex'in her yaş mamasının içeriği değil.
Dediğimiz yaş maması "reflex essential" diye geçiyor.

Vet's plus ve naturon'un her çeşidinin yarısından çoğu tavuk oluyor ama sokak kedileri için baya iyi bence. Sever yiyorlar.
Ben de sokağımdan bir kediyi kısırlaştırdım 7 tane falan vet's plus yaş mama almıştım pek severek yemedi jölesini yiyip bırakıyordu baya taneleri kalıyordu aynı şekilde kendi kedim huq'a verdim o da sadece jölesini yedi. Tomris zaten yemedi. Tabii sokaktakiler sürekli yaş mama yemediği için vet's plus ın hepsini yerler. Naturon'u sokaktakiler için çok beğeniyorum ara ara alıyoruö.

Gimlihanim

@huqi Çok doğrusu söylüyorsunuz. Sahiden seçici kedi zor. Bir de sıvı alımı açısından yemeleri önemli. Öyle olmasa yemesinler diyeceğim de malesef işte 🤷🏻‍♀️

Fistikliokum

felicia ve gimcat veriyorum ben ilk gunden beri hic degistitmedik, sanirim alistigi icin severek yiyor, royalcanin hediye gelmisti onu da sevdi, kendi yaptığım et suyuna haşlanmış ciger dograyip yas mama yapıyorum ,onceden cok severek yerdi, şimdilerde onu yemez oldu ama,cok seçiciler .

Mamigtr

İnternette çok yorum okudum tavsiye edilmiyor fiyatı uygun fakat üstüne bir miktar daha konulup daha iyi mama alınabilir

teddybal

Ben içeriğini beğeniyorum yalın ve güzel. Et suyu ilgilerini çok çektiği için taneleri ikinci plana düşüyor olabilir, bizimkiler genel olarak yaş mama sevmiyorlar bir süredir ama bu süreçten önce felicia konserveleri çok severek yiyorlardı, somonlu fileto ve ton balıklı fileto en çok hoşuma giden ama belki de çok fazla balıklı yaş mama yediler sıkıldılar diye geçenlerde bir paket kuzulu sokusturdum araya onun tanelerini de yediler. Yaklaşık 2 aydır yaş mama grevi yaptıkları için bir süredir toplu almak yerine teker teker çeşitli aromalarda farklı markaları alıyorum bakalım hangisine eskisi gibi tepki verecekler diye, dün ilk kez birine pozitif reaksiyon aldım; Gimcat tavuklu yengeçli :D Özlemişim bu duyguyu djjdjdjf

huqi

@teddybal sevmeleri iyi olmuş bence diğer temiz içerikli yaş mamalara göre daha uygun fiyatlı sürekli alırsınız. Afiyet olsun çocuklarına🥰😻

huqi

@simbakedi bence hiç lezzetli değil, bifteklisinde de suyunu içip bırakmıştı akşam tekrar getirdim ben de tanelerini azıcık yedi. İyi ki sadece 4 tane aldım.