Yetişkin Mamasına Geçiş Acil

Betrayal

Arkadaşlar merhaba
10.5 aylık british kedimi doğduğundan beri spectrum kitten 38 ile besliyorum.Artik yetişkin mamasına gecicem eski maması az kaldı spectrum fussy 34 geçmek istiyorum başka tavsiyeniz varmı özellikle yeme oranı yüksek ve tüy sağlığı için.
İyi gunler

13 CEVAP

betulbakioglu

en iyisi acanadir ama

betulbakioglu

merhaba gorseller yok

Betrayal

Neden missing origin image yazıyor resimlerde

betulbakioglu

ve 10.5 aylik daha 11. ayinda veya 12 de gecin bence mama onerisi olarak sanabelle acana hills var bozita exclusion vb var

Betrayal

Zaten daha 2 3 kilo maması var alıyım hazırda dursun bitmek üzere yavaş yavaş alistiririm diye dusundum

Ebrnk

Royal canin yetişkin mamasını varsa deneyebilirsiniz belki, ben de scottish besliyorum, bebekliğinden beri RC kitten ve yaş mamasını da kullanıyorum,bayılıyor. Yetişkinliğe geçtiğinde de yine royal caninden devam etmeyi düşünüyorum

Kediniz kısır ise proplan kısır somon kedi maması değilse proplan somonluya geçiş yapabilirsiniz ben 10 yıldır kullanıyorum british oğluma kullanıyorum. Çok memnunum tat konusunda asla geri çevirmiyor, tüy sağladığı içinde gayet iyi. Geçiş zamaninda yari yariya karistirarak geçmeniz daha iyi olacaktır. Anlık mama değişimi kedi ve köpeklerde bağırsak hareketliliği ve ishal yapabiliyor.

Betrayal

Teşekkür ederim kedim kısır değil ancak 500-650 TL aralığında bir mama bakıyorum RC Pp harici varmi

gokhansultan

Deri ve tüy sağlığı için tahılsız mama öneririm. Gerçekten tahılsız mama kullanan kedilerin tüyleri baya parlak oluyor.

Betrayal

Varmı o fiyat aralığında onerebileceginiz mama?

yumak_bey

Benim dayım veteriner Spectrum'un içeriği gayet güzel diyor fakat maddi durumunuz kaldırır ise hep devam edebileceğiniz başka mamalarda kullanabilirsiniz tabiiki, ben Yumak'a bebek iken Reflex Plus kullandım fakat dişlerinde tartar yaptı ve önüne geçmeseydim diş kaybına yol açacaktı. Biz Advance kullanıyoruz uzun süredir memnunuz size mama önermem yanlış olur her kedinin ihtiyacı farklıdır veterinere danışmalısınız. Royal Canin bir nebze olabilir fakat Pro Plan kesinlikle almayın lütfen içerisi yüksek derecede un ve gluten dolu, un ve glutensiz mama bulamayız zaten bulsak bile çok pahalı olacaktır fakat proteini yüksek olan mamalar karbonhidrat yani un gibi maddeler yüzünden normal olarak bir artış gösteriyor. Ne kadar çok un o kadar çok protein artışı anlayacağınız. Taurin miktarı da iyi olursa kediniz çok daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca çok üst segment bir mama verirseniz alta geçemeyeceksiniz çünkü bünyesi alıştığı için çok zorlanacaktır, benim bütçem ne olursa olsun kaldırabilir en iyi mamayı diyorsanız veteriner hekim eşliğinde bir mamaya başlayabilirsiniz. Eğer Spectrum'a devam edecek iseniz devam edin mutlaka.

Betrayal

Anladım her mama hakkında iyi ve kotu yorumlar var illaki spectrum fussy denesemmi acaba diyorum tüyleri birazda kıl gibi sert oldu🤔

Betrayal

Birde yavrulugndan beri kullanıyorum ama bazıları spectrum çok tuz içeriyor diyor belki uzun vadede sıkıntı verebilirmi merak ediyorum çünkü kedim çok severek yiyor