Kedim Obez Mi

ebrar010

Merhaba 3 yaşında erkek tekir kedim 6.5 kilo. Yürürken zorluk yaşamıyor ama yağları sarkıyor. Çok mu kilolu yardımcı olursanız çok sevinirim

3 CEVAP

beyzathemoc1

Kilo sayıya göre değil duruşuna göre değerlendirilir internetten kedi kilo tablosuna bakın ve kendiniz değerlendirin bazı kediler için 4 bile çokken bazı kediler için 6 bile azdır genetik yapısı cinsi ırkı yaşı cinsiyeti sağlığı vs hepsi göz önünde bulundurulması gerektiği için sayıyla yorumlamak doğru değildir

cat_expert

İdeal kilosu 5.5 - 6 kilo civarı olmalı birazcık fazlası var.

Yağ sarkmasından kasıt arka patilerine yakın olan göbek kısmı ise bu birçok kedide mevcut primordial pouch denen bir sarkma bu, kilolu kedilerde daha fazla olabiliyor tabi.

ebrar010

Çok teşekkür ederim