Soru Değil/Kedilerimizin Böbrek/İdrar Yollarını Koruyacak İyi Haber

Anonymus985465

Kaliteli bildiğimiz isim yapmış mamalarla beslememe rağmen 9 yaşında böbrek yetmezliğinden tahayyül edilemez acılar içinde evladımı kaybettikten ve kardeşi böbrek ve idrarda yoğun kristalleşme, böbrek büyümesi nedeniyle tedavi gördüğünden yoğun araştırmalar ve denemeler neticesinde 2/3 aydır kedilerimi Sanabelle kuru mamalarının kombinasyonu ile besliyorum Severek yediklerinden ve başka bir sorunla karşılaşmadığımdan Sanabelle ile devam etmeye karar verdim. Ancak uzun vadede idrar/böbrek sorununu asgariye indirmek için Sanabelle üreticisi Bosch Tiernahrung GmbH'ya yazdım. Şirketin Hayvan Besleme Fizyoloğu Dr. Mitura'nın; kısırlaştırılmış ve hem içeride hem doğada vakit geçiren kediler için önerisi şu şekilde:
Sanabelle Urinary ve Sanabelle Outdoor 50:50
Farklı lezzet için Sanabelle Sensitive kuzulu ve Sanabelle Urinary 50:50

1 CEVAP

Anonymus985465

Dr. Mitura'nın verdiği ilave bilgi: Sababelle Urinary düşük proteinli ve normal kiloda ve normal aktif yetişkin kediler için dengeli beslenmeyi sağlıyor.
Outdoor'un ise daha yüksek enerji içeriği, ancak düşük mineraller ile böbrek ve idrar yollarını koruyucu etkisi var.
Ayrıca genel bilgi olarak, ham külün; kalsiyum, fosfor gibi düşük olması gerektiğini de eklemiş.
Can dostlarımızla sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler dileğiyle