Sokak Kedisi Besleme

Cennet29

Arkadaşlar kolilerce tarihi geçmiş salam sucuk var. Çöplerin kenarlarına döksek kötülük etmiş olur muyuz? Biliyorum sokaktaki hayvanlarda iyi beslenmeyi hak ediyor :( ama zamlar ortada kış aylarında ztn çöptende ne bulursa onları yiyor garipler. Haşlayıp versem mesela olur mu sizce

4 CEVAP

huqi

Tarihi ne kadar geçmiş 1-2 gün mü? Bir ay geçmişse tabii ki de vermeyin. Mesela esenler metro da happy center market var orda da yüzlerce kedi var. Tarihi geçmiş hazır dönerleri oraya koyuyorlar ama 1-2 gün geçmişse tabii diğer türlü çöpe atılıyor. Kokusundan anlarsınız bozulmuşsa belli olur bir de biraz tadına bakım kötüyse vermeyin. Salam gibi şeyler zaten zararlı kediler için ben olsam vermezdim sanırım tabii ki iyi mamalar veremiyoruz ama salam her açıdan kötü bunun yerine ciğer alırdım. Ciğerde uygun fiyatlı.

Warriorsans

Eğer tarihi çok geçmemişse yeni geçmişse ve küflenme falan yoksa verebilirsiniz. Tek tek kontrol edin küf falan varsa sakın vermeyin. Birde eğer tavsiye edilen tüketim tarihi (tett) geçmişse vermekte genelde bir sakınca olmuyor ama son tüketim tarihi (stt) geçince genelde sıkıntı olabiliyor. Şöyle de düşünüyorum ki siz çöpe atsanız yine çöpün içinden yemeye çalışacaklar o yüzden küflü falan değilse verin bence

Cennet29

Kötü kokmuyor aslında hepsinin tarihi farklı zamanlar biraz kokladım hiç bozuk gibi değil

Cennet29

Evet öyle malesef :(