Şu Yeni Moda Olan Krem Şeklindeki Ödül Mamalarının Zararı Var Mı?

isilonaran

Son dönemlerde sıklıkla karşıma çıkan sıvı, krem formdaki ödül mamaları zararlı mı? Kedilerim onlar için deli oluyorlar resmen tablet ödül mamalarının yüzüne bakmaz oldular. Çok sık ödül maması verdiğim söylenemez zaten ama gene de zararlı ise az da olsa vermek istemem konu hakkında bilgisi olan var mı?

10 CEVAP

Palyaco

Meo sıvı ödül mamasi ben glukozaminli kolojenli olanı kullanıyorum haftada 2 adet 1 yıldır meo ton balıklı deniz tarakli eklem faydası için ve cok hareketli bence faydalı

reinefee17

Ben krem şeklinde ki ödül mamasından kullanıyorum en bilinen meo sıvı ödül maması zaten hafta da bir kez veriyorum ben normalde iki kez veriliyor ama bir kez verildiğinde bir sorun olmuyor on beş günde bir de verenler var tercih meselesi fakat hiç bir faydası yok kedinize insan abur cuburu gibi benim kedim çıldırıyor mesela

isilonaran

Benimkilerde çıldırıyor zararı yoksa onları mutlu etmek adına arada vermekte sorun yok sanırım :)

gece18

Benimkide çıldırıyor. Ama haftada 1 kez veriyorum.

Gimlihanim

Meo sıvı ödüllerini biz de kullanıyoruz. Haftada 2-3 kez veriyorum. Az bir miktar olduğu için bir sorun olacağını sanmıyorum. Veterinerimiz de onaylamıştı bunu.

Warriorsans

Bizimkiler de çok seviyor fazlası ishal yapabilir yada bağışıklık sistemini düşürebilir yada bağımlılık yapabilir. Haftada 2 nin üzerine çıkılmamalı bence. Ben haftada 1 kez 2 kedime tek paketi bölüştürüyorum. Gimcat, wanpy, witakraft markalarını denedik hepsini seviyorlar

Lils

Haftada 1-2 verebilirsiniz. Çok yararlı bir şey değil ama aşırı zararlı olduğunu da düşünmüyorum.

D-O

Benim kedim wanpy sivi odul mamasina bayiliyor. Nadiren keyfini yerine getirmek icin veriyorum. Mesela misafir geldiyse strese giriyor o zamanlar veriyorum :D

pablopicasso

Asla sevemedi bizim minnoş. Ne ödül maması ne yaş mama.

Ben özellikle iştahının kapandığı zamanlar kuru mamasının üstüne sıkarak yada veterinere gittiğimiz zaman kafasını dağıtmak gibi kriz dönemlerinde veriyorum. Kararında vermek lazım hafta da 1 iyidir.