Kedim Mamasını Elimden Yiyor?

Kedimin zaten iştahı çok fazla olmuyor uzun zamandır birazda zayıfladı. Mama yedirmek istediğimdem benim elimden yiyor, ama herzaman yediği kaptan yemiyor, ne yapmam lazım?

9 CEVAP

Pikapru

Mamanızı uzun süredir mi kullanıyorsunuz bazen sıkılabiliyorlar. Yaş mamayı kapta yiyor mu

Hayır aslında yeni geçiş yaptım mamaya yani 1 ay olmustur

huqi

Benim kedimde öyle maalesef. Bebekliğinden beri iştahsız, yemek yemeyi sevmiyor. Mama yediği zaman biri hareket etsin hemen onun peşinden gider ya da diğer kedim hareket etsin onun peşinden gidiyor. Bu yüzden gün içinde azıcık mama yemiş oluyor. Ben de daha çok yesin diye elimle vermeye başlamıştım aç olduğu için elimden yiyor ama mama kabını önüne koyuyorum yemiyor. Gerçekten bazı kediler garip. Bu aralar yaş mama da çok veriyorum, siz de sevdiği yemekleri vermelisiniz. Ben kan tahlili de yaptırdım ağustos ayında hiçbir sağlık problemi yok zaten gün içinde çok hareketli halsiz değil yine de içim rahat olsun diye kan tahlili yaptırmıştım. Bazı kediler böyle galiba...

aslihan_e

Depresyonda olabilir mi acaba? Kardeşi ölen kedim de öyle ben yedirmezsem yemiyor. Bir de iyi koku alamazlarsa ancak elimizle burunlarına yaklaştırınca yiyorlar, üst solunum yolunda sıkıntı olabilir.

D-O

Acaba biyik yorgunlugu mu oldu? Biyiklari kap kenarlarinda degdiginde kaptan yemeyi birakabiliyorlar. Genis bir kap veya tabakla deneyin bakin

😭😭😭 umarım öyle birşey değildir. Kap değiştirmeyi deneyeceğim

Gimlihanim

Benim kızım stres altındayken elimizden yer. Kaptan yemez. Yani ortamı değiştiğinde falan. Evinizde bir değişiklik olduysa belki ondan kaynaklı stres olmuştur.

Heratiko

Benim kızım da aynı her şeyi denedim geniş mama kabı, ıslak mama ile kuru mamayı karıştırma, üzerine malt sürerek yedirme vs hiçbiri işe yaramadı aksine kuru mamasına başka bir şey değince hiç yemiyor. Bazı kediler ilgi isteğinden de yapıyor olabilir. Benimki de muhtemelen öyle çünkü başka sebep yok ortada

poverpuff

evet bazen elinizden yemek istiyorlar. sevdigi bir şey bile olsa kaptan degil elinizden yemek istiyorlar. onların da keyfi var😌🐈