Kedim Ameliyat Gününün 7. Gününde Yarasını Yaladı Ve Yarayı Açtı. Bir Problem Olur Mu?

Deniz1741

Arkadaşlar merhaba dişi kedim 1 hafta önce kısırlaştırma ameliyatı oldu. 5 gün boyunca da antibiyotik iğnelerini oldu.Pazar günü de kontrole gideceğim. Sorum şu ameliyat bölgesini yalamamak için boyunluk veya kıyafet giydiremedik. Strese girdi ve kabul etmedi. Bizde sargıyla sardık. Her şey normal giderken gün içinde 7. Günde sargıyı çıkarttım ve ben görmezken orayı yalayıp yara yerini açmış. 1 hafta oldu bir sıkıntı çıkar mı ? Veya kontrolü beklemeden veterinere tekrardan götürmeli miyim? Fotoğrafı ekliyorum. Biraz panik yaptım.

9 CEVAP

Deniz1741

Crystalin sürdüm ve sardık şuan ama sıkıntı olur mu diye panikledim. Teşekkür ederim.

Sezgek

Panik olmayın orayı cristalin ve batikon ile temizleyin tam kapanmamış gibi duruyor ama derin değil çok ciddi bir sıkıntı olmaz ama kapatabiliyorsanız tekrar kapatın derim yok ona da imkan yoksa yaşamamasına özen gösterin zaten yarın gidecekmişsiniz kontrole bence çok ciddi bir sorun yok

Sezgek

Pardon pzar gidecekmişsiniz biraz zaman var bence yarın gidin derim çünkü tam kapanmasını için yalayarak orayı daha da açabilir

Sezgek

Sardıysanız panik yapacak bir durum yok kontrol zamanı gidebilirsiniz geçmiş olsun

Succubus

Aynı paniği ben de yaşamıştım bizim ameliyatta. Panikle veterinerimizi aradım, boyunluk takmamamıza da sitem ettim.
Dikiş açılmış gibi görünse de bunun yaygın bir senaryo olduğunu, bu yüzden boyunluk kullanmak yerine çift kat dikiş attıklarını ilk dikişin açıldığını ama zaten asıl yaranın olduğu dikişi açsaydı ağrısı olacağını anlattı. Bence bir veterineri arayıp fikrini alın paniklemeden önce.

Warriorsans

Elinizde varsa dr animal yada crystalin gibi bir ürünle silebilirsiniz yada batikon da olur. Sonra tekrar kapatın yalamasın bir daha. Bir şey olmaz diye düşünüyorum

yumak_bey

batikon bilemedim açık bir yaraysa iyi gelmeyebilir

Deniz1741

Crystalin sürüyorum arkadaşlar veterinere götürdüm herhangi bir sıkıntı yok şükür. Teşekkür ederim hepinize.

Deniz1741

Crystalin sürüyorum arkadaşlar veterinere götürdüm herhangi bir sıkıntı yok şükür. Teşekkür ederim hepinize.