Kedim Yatağıma Sürekli Tuvaletini Yapıyor Ne Yapabilirim?

Milaleo

Merhaba 2 yaşındaki british cinsi dişi kedim yatağıma çişini yapıyor. Bu ay 3 kere yaptı. Dün çarşafımı değiştirdim çişini yaptığı İçin bu gün eve geldiğimde tekrar yapmış kızdım çişini ona gösterdim yapma diye konuştum 10 dakika kadar küstüm bulunduğum odaya geliyordu çık dedim laf dinlediği için çıkıp 10 saniye sonra kapıda beliriyordu peşimdeydi yani hatasının farkında. Nasıl engellerim bilmiyorum evde kendi yavrusu var 8 aylık erkek onu sevdiğimiz için kıskançlık yapıp mı yatağıma işiyor başka bir sıkıntısı mı var anlayamıyorum sağlığı yerinde. Mama değişikliği yaptım bu hafta tavukludan somonluya geçtik buna mı tepki veriyor anlamadım yiyor da. Çiş yapma olayları yeni başladı evdeki 2. kedi kendi yavrusu dediğim gibi 8 aydır bizimle onu kıskansa daha önce de yapardı yeni başladı bu huyuna. annemin yatağına da yapıyor bu süreç içerisinde ama en sık benimkine yapıyor kardeşimin veya dedemin yatağına yapmıyor koltuklarımıza da. Annemin yatağında uyuyorum bazen benim kokum var diye mi oraya da yapıyor anlayamıyorum gerçekten… yatağıma mama koydum yaş mama da yedirdim yatağın üstünde mama yediği yere tekrar yapmaz diye bakıp görücem artık. Sizin bir tavsiyeniz var mı ? Ne yapabilirim?

16 CEVAP

AslanPati

Eğer kediniz kısır değilse zaten sorunun içinde cevabı gizli. Kedilerinizi kısırlaştırın. Dişi kedilerin koku bırakma olayı nadir değildir, dişi kediler de koku bırakırlar.