Kedimin Karakteri Kısırlaştıran Sonra Değişti

Kedim kısırlaştırılmadan önce sadece kendi mamasını yerdi bizim yediklerimizi yemeye çalışmazdı şimdi bizim yediklerimizden yemeye çalışıyor engelleyemiyoruz ne yapmalıyız. Önceden miyavlamazdı şimdi sürekli miyavlıyor acaba canımı yanıyor bir şeyi mi var acısından mı miyavlıyor ya da kısırlaştırıldıktan sonra gösterilen bir davranış mı

5 CEVAP

theyusra

kedinizin karakteri değişmiyor. kediniz büyüme evresinde olduğu için mental ve fiziksel olarak gelişmeye devam ediyor.

Ozzey

Derdini anlatamadigindan miyavliyordur. Bir sure sonra saldirgan tepki verebilir. Doymuyordur bence. :))siz yine de belirtilen gramda verin. Baska mama deneyin.

Ozzey

Merhaba yasadigi degisime bagli tepki veriyor. Kisir mamasi doyurmuyor diye ya da mamayi sevmedi diye dogal yemek ariyordur.

pablopicasso

Tavuk haşlayıp biraz suluca verebilirsiniz ama ev yemeklerinden ve şarküteriden uzak tutun lütfen.

yumak_bey

İyi günler, ev yemeği yerine yaş mama verirseniz farklı aromalarda sizin yemeğinize saldırmayı bırakabilir. Bazı kediler küstüğünde öfke ile belli edebilir kısırlaştırdığınız için sizi suçluyor ve cezalandırıyor olabilir kendi kendine . Yakın zamanda kısırlaştırıldı ise hâlâ sinirli olabilir, yanlış anlamayın sizinle bir âlâkâsı yok kedi bu. Çok rahatsız olursanız hekiminize danışabilirsiniz.