Agresiflik

Pollythelilly

9 aylık erkek kısır sarman kedim var.5.5aylıkken kısırlaştı.Küçükken annesi bakmadığı için 10günlükten beri ben bakıyorum.Sorun şu ki ben otururken gelip bana saldırıyor.Yanıma gelip kendini sürtüyor kafasını seviyorum ama sonra ısırmaya başlıyor ve kesinlikle durmuyor.Hayır diyorum canım acıdığı için bağırıp itiyorum biraz uzaklaşıp tekrar saldırıyor.Ellerimi saklıyorum bu sefer de yüzüme saldırıyor.Önceden bu kadar değildi şimdi çok sık yapmaya başladı.Odaya kapatıp sakinleştikten sonra gidiyorum o şekilde normale dönüyor ancak.Vicdan yapıyorum sinirden ağladığım da çok oluyor.Isırıkları kanatıyor canım acıyor günlerce iyileşmiyor deri problemimden dolayı.Gimcatin relax pastei var evde düzenli ona başlamayı düşünüyorum.Bu konuda ne yapabilirim tavsiyeleriniz nelerdir?

5 CEVAP

pablopicasso

Bir sağlık sorunu olmadığından emin miyiz. Wc sini takip edin, kabızlık, üriner problem, gastrit vb sıkıntılarda böyle bir ifadeleri de olabiliyor.

pablopicasso

Bir sağlık sorunu olmadığından emin miyiz. Wc sini takip edin, kabızlık, üriner problem, gastrit vb sıkıntılarda böyle bir ifadeleri de olabiliyor.

yumak_bey

Sağlık sorunu yok ise sevgisini gösteriyor olabilir hepsi aynı değil tabiiki, diyeceksiniz şimdi böyle sevgi mi olur her yerimi parçaladı benimkide elimi acıtıyor ama kanatmıyor acıttığının farkında değil.

D-O

Oyun yapiyor olabilir. İsirmaya calistiginda hemen olta ile dikkatini dağıtın. İsirma istegini tatmin etmesi icin matatabi cubuklar alabilirsiniz, onu isirir.

Benim kedim de bazen oyun modunda oldugunda gaza gelip benle bogusmaya isirmaya calisiyor, pelus bir oyuncagi var hemen onu veriyorum onu isirip tepikliyor :D

aslihan_e

Yastıkla uzaklaştırın, elinizi kullanmayın. Portakal kadar bir peluş oyuncak atın üstüne , onu karnına alıp tekmeleyip enerjisini atar. Dendiği gibi oltayla oynatın.