Purina Gourmet Gold

BiciriginAnnesi

Bu yaş mama hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?
İçeriği nasıl uzun zamandır kullanıyorum.

11 CEVAP

cat_expert

Vet's plus markasına bakabilirsiniz yüzde 40 civarı et oranı var fiyatı da özellikle çoklu alırsanız uyguna geliyor.

Gimlihanim

Pek iyi bir içeriği yok gourmet in. Daha kaliteli ve aynı fiyat yaş mamalar vets plus ve felicia konservelere bakabilirsiniz.
Kedileriniz ne kadarlık bilmiyorum ama 5-6. aylarda malt kullanımına başlayabilirsiniz.
Somon yağı da tüyleri için güzel bir takviye olabilir. Severlerse.

cat_expert

Et oranı çok düşük bir yaş mama. Yanlış hatırlamıyorsam yüzde 8 idi et oranı.

yumak_bey

Purina'nın malları yurtdışının en dışlanan kedi-köpek mamasıdır :) İçeriği çok yüksek miktarda un ve gluten dolu karbonhidrat sayesinde artan bir protein oranı mevcut :( Biz hiç kullanmadık Purina, Royal Canin falan ama dolar kuru yüzünden bu kadar pahalı tahmin edebileceğiniz üzere, gourmet zaten market maması aman aman uzun bir süre yedirdim bir daha asla. Artık Schesir ve Nutri kullanıyoruz dönüşümlü olarak Nutri petlebide tanesi indirimde iken 12 gibi bir meblaya denk geliyor Schesir çok pahalı zaten 25 tl falan indirimdeki fiyatı, arada Nutri verebilirsiniz sağlıklı olması için taurin oranı yazmıyor o yüzden Schesir ağırlıklı veriyorum ben. Zaten Purina Gourmet'e iyi Pro Plan'a kötü diyenlere gülüp geçiyorum aynı firmanın ürünü bilmiyorlar.. Vet's Plus demişler içeriğine bakmadım ama iyi ise verebilirsiniz bence de ☺️☺️☺️

BiciriginAnnesi

Teşekkürler yorumlarınız için ❤️yeni bir düzenli mama çizelgesine giriyoruz bakalım inşallah işe yarar .

BiciriginAnnesi

Dediğiniz gibi baya düşükmüş
Hep kullandığım yaş mama Royal canin ve proplan yaş mama kullanıyoruz bu yaş mamayı da ara da sıra da veriyorum emzirme döneminde malum mama fiyatları aldı başını gidiyor hergun yeni fiyatlar indirme girmiş fazlaca sipariş vermiştim Royal proplan ile birlikte :/

BiciriginAnnesi

İçeriği çok iyimiş bebekler için de varmış yakın zamanda bebekler de mamaya geçiş yapacaklar onlar için de iyi olur bunlardan da sipariş vereyim uyguna da geliyor teşekkür ederim bu ara da malt ve somon yağı vs şeyler de var önerir misiniz?

BiciriginAnnesi

Vets plus sipariş verdim bakalım içerikleri iyi et oranları vs da güzelmiş Annenin tam olarak ay mı yaşın da mı tam bilmiyorum ama yaşında kesin değildir tahminimce 7 .8 aylık civarı yavrular da 27 günlük
Somon yağını çok duydum denk geldim onun da siparişi verildi artık sevecek öyle ya da böyle sağlığı için teşekkür ederim

Warriorsans

Hayvan deneyi yapan bir marka. İçeriği güzel değil, birçok kedinin severek yediği ve bağımlıkık oluşturabilecek bir yaş mama.

alfa_s

Benim oğlumda alerji yapmıştı 🤦🏻‍♀️

BiciriginAnnesi

@alfa_s alerji belirtileri neydi
Geçenlerde benim kızda da farklı reaksiyonlar ile karşılaştım ama mama aklıma gelmedi :/