Kedim Beni Delirtiyor

Nurakbass

Arkadaşlar bir buçuk yaşında tekir kedim var evde kırmadık saldırmadık deşmedik saksı bırakmadı ve sürekli bize de saldırıyor inanın hangi yöntemi denediysem işe yaramadı anlayacağınız üzere insanın sabrı bir yere kadar nasıl bir çözüm yöntemi bulmalıyım çünkü bu gidişle annem istemiyor

9 CEVAP

blue_hpood

öncelikle, kediniz kısır mı? kediniz tekir mi? evde kedinize ait yerler var mı? gün içerisinde yeterince enerjisini atmasını sağlıyor musunuz? ya sorular hakikaten ilginç, önce detaylı bilgi verin arkadaşlar ona göre yorum yapalım. bütün bunlar olumlu anlamda tamam ise o hâlde karakteristik veya psikolojik olarak böyle olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz ve çözüm arayışına girebilirsiniz. size yardımcı olmaya çalışırım. benim belalı kedim programını izlerseniz, kedilere dair bayağı genel bilgi de edinebilirsiniz.

aslihan_e

Yetiştirme şekli yüzünden. Eminim farklı biri büyütse çok uslu bir kedi olurdu. Size yavruyken gelmedi mi? Belirli kurallar koyarak eşyalardan uzak tutabilirdiniz ya da size saldırmaması gerektiğini öğretebilirdiniz. Bu yaştan sonra eğitilmesi çok zor. Saksılara ilgisi varsa saksıları kaldırın siz de.

yumak_bey

zaten kedinize uygun ortam yaratmamışsınız çok normal sizi cezalandırıyor kendi aklınca.

Sezgek

Tekir kediler çok oyuncular iyiki de öyleler ben bayılıyorum onlara :) benim kedim 3,5 yaşında kedim hala oyun vakti geldimi yerinde duramaz genelde benimkinin akşam saatlerinde gelir dellenme zamanı eğer bir işim varda oynayamazsam vay halimize koridorda patinajlat duvardan taklalar :) çözüm yaklaşık yarım saat oynamak benim saklambaça ve yakalamaya bayılıyor bir de oyuncağı var onu av gibi avlamaya bayılıyor yani anlayacağınız tekirler hiç uslanmayan yaramazlar ayrıca aşırı meraklılar bizimkinin saksı ile pek işi olmuyor ama meraklıları saksıyda eşelemeye sevebiliyor

Warriorsans

Bol oyun oynatın

Gunesyildirimm

Büyüyünce alışmaz diye bir şey yok gayet şuandan itibaren de öğretebilirsiniz belli komutları, bizimki hişşt deyince ve yanına gidince anlıyor yanlış bir şey yaptığını ve yapmayı bırakıyor. Genelde tezgaha çıkınca kızıyoruz hemen atlayıp mutfaktan koşarak çıkıyor. Hatta yavrular haylaz olduğu için daha zor öğretirsiniz anlasa da yapmaz, yani bu yaştan sonra öğrenmez diye bir şey yok. Enerjisini atmasını sağlayın bol bol yorun gidip de saksıları dağıtmaya vakit de enerji de bulamasın. Saksıya gittiğinde de hişşşt deyip nazikçe oradan alıp başka bir yere götürün. Ama nazik olmak önemli çünkü sinirlenip bağırırsanız daha çok agresifleşir ve size saldırmaya başlayabilir haklı olarak

Gunesyildirimm

Büyüyünce alışmaz diye bir şey yok gayet şuandan itibaren de öğretebilirsiniz belli komutları, bizimki hişşt deyince ve yanına gidince anlıyor yanlış bir şey yaptığını ve yapmayı bırakıyor. Genelde tezgaha çıkınca kızıyoruz hemen atlayıp mutfaktan koşarak çıkıyor. Hatta yavrular haylaz olduğu için daha zor öğretirsiniz anlasa da yapmaz, yani bu yaştan sonra öğrenmez diye bir şey yok. Enerjisini atmasını sağlayın bol bol yorun gidip de saksıları dağıtmaya vakit de enerji de bulamasın. Saksıya gittiğinde de hişşşt deyip nazikçe oradan alıp başka bir yere götürün. Ama nazik olmak önemli çünkü sinirlenip bağırırsanız daha çok agresifleşir ve size saldırmaya başlayabilir haklı olarak

Ozzey

Merhaba kisirlastirin. Duzelir.

Nurakbass

Yargılamadan yazan arkadaşlar teşekkür ederim. Öncelikle ilk kedim değil yani bu konularda tecrübeliyim, yetiştirme konusuna gelirsek bizim çocuğumuz birazcık şımarık büyüdü başlarda kızmaya kıyamadığımız dan oyun olarak yaptığı hareketleri sürekli hale getirmeye başladı bundan ötürü sonradan bazı kuralları kazandırabilir miyim bunu öğrenmek istemiştim yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.