Bilgisi Olan Var Mı?

zeynepgurgen

Arkadaşlar merhaba. 2 yıl önce Şişko'yu sokakta bulup sahiplendiğimizde uzun uğraşlar sonucu FIV olduğunu öğrendik. 3 defa Zylexis iğne yapıldı. O zamanki veterinerimiz bu durum sebebiyle kuduz, karma vs. aşılara gerek duymadı ve sadece 3 ayda bir iç/dış parazitin yeterli olacağını söyledi. Taşındığımızdan dolayı veterinerimiz de değişti haliyle. Yeni veterinerimiz diğer aşılarının yapılmasında sakınca olmadığını söyledi. Ancak ağır gelip gelmeyeceği, gerekli olup olmadığı konusunda kararsız kaldık. Bu durumu yaşayan ya da bilgisi olan var mı? Sizce diğer aşılara başlanmalı mı?

5 CEVAP

miasugok

Yeni veterinerinizin ismi ne acaba? Ben de ankarada yaşıyorum ve ankara veterinerler açısından çook şanssız bir il. Zaten internette azıcık araştırırsanız veteriner klinikleri ile ilgili bütün skandallar ankarada.

Demem o ki Para almak için yapıyor da olabilir. Güveniyorsanız eski veterinerinizi dinleyin derim. Hatta bence veteriner değiştirmeyin. Ayda yılda bir gidiliyor zaten veterinere uzak olması çok sorun olmaz diye düşündüm.

KedimVar

Başka vet lere de danışmanızı öneririm.

Zeynooo

Asilarda dikkatlu olun bolca arastirin .eski vet danisabilirsiniz .

zeynepgurgen

Biz İstanbul'dan buraya taşındık. O yüzden eski veterinerimize gitmemiz imkansız yani. Batıkent'te HS Veteriner Kliniği var. Kuzenimin önerisiyle gidiyoruz. Belki biliyorsunuzdur.

zeynepgurgen

Eski veterinerimiz gerek olmadığını söylemişti. Belki aramızda yaşayan vardır diye sormak istedim. Aşı konusu ciddi çünkü.