Böbrek Karaciğer Yetmezliği

Kedim ilaç yiyip zehirlenmişti ağır bi ilaç çok su içiyor nefesi kokuyor böbrek veya karaciğer yetmezliği olabilir mi acaba varsa eğer bu süreçte nelere dikkat etmem gerekiyor özellikle beslenme konusunda

6 CEVAP

Palyaco

Oncelikle böyle bir rahatsızlığı varmi testler yapılması gerekiyor uzman veteriner tarafından varsa eğer viyo böbrek 150ml günde 20 ml verilmesi gerekiyor 4 tüp 150 ml kullanıldıktan sonra böbrek rahatsızlığı kalkıyor ortadan

gokhansultan

Bunun sonucunu ancak biyokimya ile öğrenebilirsiniz. Evet ilaçlar karaciğer veya böbrekte sorunda neden olabilir ama kronik olarak değil akut olarak sorunlara neden olur genelde. Çok güzel karaciğer destekleyici ilaçlar var ama biyokimya yapılmadan herhangi bir ilaç önermek doğru olmaz. Zaten veteriner hekiminiz gerekli şeyleri söyleyecektir.

Veteriner hiçbşrsey söylemedi zehirlendiğinde sadece iğne yaptı atlatırsa atlatır dedi o kadar değerlerine bile bakmadı

gokhansultan

Lütfen başka veterinere gidin, hangi iğnenin yapıldığını da söyleyin ve biyokiöya hemogram testlerini yaptırın. Yazık günah yaa zehirlenen bir cana böyle yaklaşan bir veteriner olabilir mi.

gece18

Bu ne biçim veteriner? Kapsamlı bi testten sonra anca teşhis konulur kimse kafasından teşhis uyduramaz. Baska veterinere görünün.

Yok teşhis koymadı ben şüpheleniyorum acaba böbrek karaciğer yetmezliği olabilir mi diye . Veteriner zehirlendikten sonra sadece iğne yaptı kan değerlerine bakmadı