Kedim İshal Evde Probiyotik Var Vermeli Miyim?

Lavinia17

selam eski veterinerimiz kedime sürekli antibiyotik verdiği için kedim ishal oluyordu bu yüzden bize probiyotik vermişti.
şu an kedim ishal sebebini bilmiyorum 2-3 gündür böyle evde kendim probiyotiği versem sorun olur mu?vermeli miyim?
probiyotik vermeme rağmen geçmezse veterinere giderim diye düşündüm ama sizin de fikriniizi almak istedim

9 CEVAP

Warriorsans

Probiyotik verebilirsiniz bence iyi gelir umarım geçmiş olsun. Yediği içtiği şeylerde hiçbir değişiklik olmadıysa ve geçmezse ishali mutlaka veterinere gitmeli ama mama değişimi yada fazla malt verimi vs olduysa ishal olmuş olabilir. Bazen bazı vitaminlerin fazlalığı da ishal yapıyor.

NorthNight

Verebilirsiniz, veterinere gitsenizde başka belirtisi yoksa vereceği probiyotik zaten.
Bunun dışında ishal olma nedenini bulmaya çalışın, malt mı fazla verdiniz, yaş mama mı fazla yedi gibi gibi.

gece18

Verebilirsiniz elbette. Biz dıskı yumuşamalarında, ishallerdd probiyotik kullanırız. Kan vs seyler yoksa kullanma süremiz 3 tür. Bu süreçlerde kendine gelir. Ama bunu aşarsa lütfen veterinerinize gidin. Çok geçmiş olsun.

Lavinia17

@simbakedi veterinerimizi degistirdik kedimin daha önce ishal olma sebebi antibiyotikmiş.
yeni hekimimiz sürekli antibiyotik kullanmanin doğru olmadığını vs söyledi.
piko ishal ilk kedimiz 😻

Lavinia17

hahahahdlamdlamd

simbakedi

bi fikrim yok ama size de cok gecmis olsun. hangi kediniz (bi kedi daha vardi sanki son zamanlarda katildi emin degilim ama djskshej) bilmiyorum ama uzun suredir bi ishal konusu gundeminizde, umarim bir daha hic karsilasmazsiniz :( gecmis olsun tekrardan

Lavinia17

hepinize çok teşekkür ederim

simbakedi

ne çektin be piko :'D çok sevindim doğru veterineri bulmanıza. piko sen de su sistemi düzelt be artık aksjdhaskjdh

Palyaco

Verebilirsiniz prebiyotik geçmiş olsun