İstanbul’da Devlette Kısırlaştırma

Merhaba. İbb’nin hayvan hastanesinde kısırlaştırma yapan var mı? Yada yaptırılır mı?

1 CEVAP

Nadenge

Biz sokağımızdaki kedilerimizi İBB'de kısırlaştırdık. Kısırlaştırma sonrası en az bir haftalık bir bakım süreci var. Bu bakımı yapacak herkese tavsiye ederim. En son hatırladığım kadarıyla İBB Hayvan Hastanesi'nin önünde pazartesi ve salı günleri sabah 7'de kalkan Gümüşdere araçları oluyor. Sabah 7' de kediyi bu araca teslim edip aksam 4 gibi geri alıyorsunuz ve en az bir haftalık bakımını siz evde yapıyorsunuz. Bir de yine İBB'de randevulu bir sistem var. Her ayın son persembesi saat 12'den önce kısırlaştırma randevuları açılıyor. Hemen o gün randevu alıp bir dahaki ay kısırlastırabilirsiniz. Randevulu olanda direkt İBB Hayvan Hastanesi yapıyor diye biliyorum. Ve yine iyileşene kadar ki yaklaşık 10 günlük bakım süreci size ait. Instagramda @yasamol derneği var. Onlar da IBB aracliğiyla kisirlastirma organizasyonu düzenliyorlar, yerleri Kadıköy'de.