Kedimin Çenesinde Şişlik Var

Muezzaa

Kedimin çenesinin sağ tarafında boğazına foğru hareket edebilen jelimsi bir top var deri altında.

3 CEVAP

aslihan_e

Büyük ihtimalle lenf bezi şişmiş. Enfeksiyon geçiriyor olabilir.

Sezgek

İnsanlar üzerinden konuşacağım tarifiniz lenf noduna benzemiyor lenf şişliği sert ve hareketiz olur diş eti iltihabı daha mantıklı gibi duruyor eğer çok fazla boğaza yakın değilse çene altı büyük kısmı çene altındaysa her koşulda veterinere danışın derim antibiyotik başlanması iyi olur geçmiş olsun bir de diş eti iltihabıysa ağız kokusu diş etinde pembeleşme görürsünüz hatta kediniz sakinse o şişliğe bastırdığınızda ağıza akıntı vs gelebilir

Superisi814

Selam,
Kedimin lenf bezlerinde şişkinlik vardı.Enfeksiyon nedeniyle klinikte kaldı.Veteriner hekiminiz görmeli..