Kedinin Üstünee Kızgın Yağ Döküldü

Mertpkgnc

Arkadaşlar annem tavanın içindeki kızgın yağı kediye dökmüş ama annem kediyi görmediği için kedi şuan kaçtı kediye napalirim biri yardım etsin kedi için çok üzülüyom

17 CEVAP

Sezgek

Allahım derhal bulup veterinere götürmeniz lazım ilk yardım da yapamamışsınız kızgın yağ çok ciddi yanık enfeksiyon kapacaktır çektiği acıyı söylemiyorum bile tabiki anneniz bilerek yapmamıştır ama kızgın yağ gibi tehlikeli bir madde ile uğraşırken çok dikkatli olmamız gerekiyor burda cvp beklemeyin çıkın arayın bulun yavrucağı ve hemen veterinere götürün acıları dinsin bir an önce Allahım ne acısı vardır

blue_hpood

çok çok acil bulun hayvanı. yanık ciddi bir durum, hele ki kızgın yağ ise. acilen bir veterineri açtırıp götürmeniz lazım, acilen!

Superisi814

Profesyonel yardım almalısınız

Handerane

Elinize ödül maması tarzında ya da kedinizin daha önceden aşırı ilgi gösterdiğini düşündüğünüz bir mamayı alıp lütfen arayıp bulun. Yanınızda kafes de olsun çünkü o halde kendini tutturmaz ve acil veterinere gidin. Çok geçmiş olsun :(

Palyaco

Acil bulun kacirmasaydiniz cok iyiydi hemen muhale icin

Anonymus985465

Yanınızda ağır büyük battaniye bulunsun. Başka türlü yakalayamazsınız. Sadece ykalamak için üstüne atın ve acil veterinere.

Warriorsans

Umarım iyidir 😳

aslihan_e

Zaten öyle kaçıp evden gidecek durumda bir kediyse eninde sonunda onun başına bir şey gelebilir ki. Evinize file tel ne olursa takıp önlem almanız gerekli. Dışarda ölümcül enfeksiyon, araba, köpek, zehir vs. her türlü tehlike var.

Anonymus985465

Kesinlikle veteriner görmeli. Dışarıdan tüylerden dolayı kedinin gerçek durumu anlaşılmaz.
İlk yardım olarak en basitinden batikon/Dr. Animal

Hilalkoca

Bulabildiniz mi kediyi durum nedir?

Mertpkgnc

tamam annem konuyu dikkatlice anlatmasını istedim sadece tavanın içinde donmuş sucuk yağı su döküp ısıtmış dökdüğündede üstüne hepsi gitmemiş kedinin üstüne az birşey gelmiş hepinze teşşekür ederim bende korktum kedi için çok sağolun

Sezgek

Yine de kediyi bulup sağlık durumunun ne olduğu hakkında detaylı bir inceleme yaparsanız iyi olur bence

Oscarakaosi

Çok üzüldüm geçmiş olsun. Umarım önemli bir şey yoktur.

Mertpkgnc

Kedinin durumuna göre götürebilirim şuanlık iyi gibi duruyor 153 aricam eğer 1 gün sonrada aynı ise

Sezgek

Tam olarak nasıl duruyor deride kızarma kabarma gözlemlediniz mi en azından yanık kremi sürmeniz gerekip gerekmediğini keşke bir vete danışsaydınız yanık olduğu için size temizleme solüsyonu vs de öneremeyiz belki orayı yalayarak daha kötü yapabilir ben yine de vete danışın derim