Sapphire Pelet Tecrübem

Melike0nur

Bir süredir Sapphire cat litter kullanıyorum

1- topaklanma kötü. Kürege alırken de aldiktan sonra da çok dağılıyor. Poşete koyarken zaten paramparça oluyor. Bu yüzden memnun kalmadım pek

2-koku yapmıyor. Bu güzel

3- iri taneli olduğu için dağılmıyor. Bu da güzel

4- ilk 2 hafta ağır selüloz, talaş gibi değişik bir koku yayiyor her çiş yaptığında. Sonra alışıyorsun ya da koku geçiyor bilemiyorum 😄 daha sonra o kokuyu alamadım yani

5- cişi de cok uzun sure sonra kuruyor. Yaptıktan 1 2 saat sonra bigcatte pelet sertlesiyordu mesela ve rahatca alınıyordu. Ama bunda 2. günde bile sertlesmemisti. Alırken hala ıslaktı ve küreğe yapıştı.

Bigcat benim için daha iyiydi sapphire göre. İkisinin arasında kalsam bigcat alırım

Peki bir daha alır mıyım? Almam.
İstediğim performansı alamadım.

4 CEVAP

Gunesyildirimm

İlk kez pelet kullanıyorum ve bigcat aldım. Topaklanması tam anlattığınız gibi, hemen dağılıyor. Ben de bigcatten sonra sapphire kullanmayı düşünüyordum. Bigcatten daha kötü nasıl topaklanabilir aklım almıyor. Hangi şekeri kullanacağın ben şimdi :(

Melike0nur

Hani çişini yeni yaptığında alırsın da kumlar küreğe yapışır ya hala ıslak olduğu için. İşte aynen öyle bu da.

Gunesyildirimm

*peleti
Otomatik düzeltme🙏

Melike0nur

Deniyorum valla ben de. Bulana kadar devam 😄
her denediğimi yazarım buraya.