Kızgınlık Dönemiii

Bal_lokma

Merhaba Kedim 8 aylık erkek kızgınlık dönemine girdi 3 4 gündür kendini sevdirmeye çalışıyor seviyorum sonra birden çiftleşme hareketleri yapıyor ses çıkarması çok yok rahatsız etmiyor ama kollarımı parçaladı resmen kısırlaştırmayı vs ilaç kullanmayı düşünmüyorum daha erken çünki normal yollardan yapabiliceğim birşey var mı? ve ilk kızgınlık dönemi değil öncekileri hafif atlattık bu koluma saldırmayı ilk kez bu seferinde yaptı patileriyle sarılıyor kolumu kaldırıyorum bırakmıyor

6 CEVAP

batuhantopcu

Evin etrafında onu tetikleyen dişi kediler vardır o yüzden belirli dönemlerde daha belirgin oluyordur. Aslında kısırlaştırmaktan başka kalıcı bir çözüm yok malesef.

Zehramira

Bencede daha erken kısırlaştırmak için en az 1 yaşını geçsin sonradan toparlanamayanlar oluyor çünkü

ilknrdaisy

Erkek kedilerin dışı kediler gibi dönemi olmaz erkek kediler her an çiftleşmeye hazırdır:)

Bal_lokma

Bilmiyorum sürekli olan birşey olsa her seferinde aynı hareketi yapardı ama bu miyaklaması vs dönem dönem oluyor her an olan birşey değil

Bal_lokma

Pekala o zaman biraz daha savaş vermem lazım oğlumla daha erken çünki sekizinci ayın içinde :((

KedimVar

Aslında vet uygun görürse kısırlaştırabilirsiniz. Yoksa geç kısırlaştırırsanız bu hareketler kalabiliyor bazen.