İdrar Yolu Ya Da Böbrek Sorunu Olabilir Mi

reinefee17

Daha önce burada bir soru sormuştum kedim bir kaç gün arayla kakasını kumunun dışına atıyor başta yapıyor sanmıştım az önce kendi gözlerimle şahit oldum patilerini kuma sokuyor nasıl söylesem kumu temizliyor gibi sonra doları atıyor ama kum temiz dün akşam kontrol ettim dört günce veteriner aradım idrar yolu enfeksiyonu olamaz mama değiştirnistin pro plandan royal canine geçmiştim tekrar eski mamaya dönüş dedi döndük bugün beşinci gün üç gündür hiç sorun yamadık geçti sandım dün tekrarlandı bu sabah tekrarlandı sürekli kolluyorum gerçekten üç gündür hiç bir sorun yoktu sizce ne olabilir tekrar veterinerle irtibata geçeceğim idrar yolu ve böbrek yetmezliği belirtilerine bakıyorum ama rek sorun kum kabinin dışına atması bütün gece oyuncak arabayla oynadı ben uyurken mama için miyavladı verdim hepsini yedi ilk kadim hiç bir bilgim yok ama bu olay yaşandığı süreçte hiç bir belirti görmedim

8 CEVAP

gokhansultan

Önceki sorunuzda idrar yolları için gerekli tahliller yapılması gerektiği önerilmişti. Kuma girip idrar yapamama, sık tuvalete gitme sorunu hala devam ediyorsa gerekli tahlillerin yapılması gerekiyor.

Ugrbrc

Kaç gündür kedinizin bi sıkıntısı var belliki bir an önce veterinere götürmek için neyi bekliyorsunuz anlayamadım geçen yazdığınızı da gördüm kimse bunu anlayamaz ki veterinere götürmeniz şart yani

D-O

Kum ve kum kabi ile alakali rahatsız oldugu bir sey olabilir, tepki veya oyun olarak yapiyor olabilir. Sanirim daha onceki sorunuza bunlari yazmistim zaten.
Bunlari takip ettiyseniz bunlarla ilgili oldugunu dusunmuyorsaniz baska bir saglik sorunu olabilir. Veterinere gitmek iyi olur :)

reinefee17

Annemin eski telefonundan yazmıştım anlaşılır olmamış kusura bakmayın korka korka yazdım biraz

reinefee17

@Ugrbrc Dört gündür yoktu veterinerime tabii ki danıştım ona danıştıktan sonra tekrar bu sorunu yaşamamıştık bu kadar kaba olmaya gerek yok sadece soru sordum

reinefee17

@gökhansultan kuma idrar yapamama gibi bir sorunu yokki ben korkuyla acaba yanlış bir şekilde mi anlattım sadece bir ya da iki kez bir gün içerisinde tuvalete fazla girmişti onun dışında sadece kum kabının dışına yapıyor

reinefee17

@gökhansultan güncelleme çok sık tuvalete gitmeye başladı yazmışım acaba o aklınızda kalmış olabilir mi yazdıklarıma baktım ama o gün normalde gittiğinden sık gitmişti ama o gün fazla tuvalete girdi sadece onu veterinere söyledim zaten ben yanlış ifade ettim sanırım anksiyetem var en küçük şey beni huylandırıyor o gün fazla girince hemen buraya yazmış bulundum ama veteriner mamadan dolayı dedi

reinefee17

Veterinere tekrar danıştım kumunuzu değiştirin dedi bir süre yaş mama kullanmayın dedi bir süre bu şekilde devam edin dedi sonrasında bir sorun oluşursa gelin dedi kısaca