Hills Balıklı Mama Çok Kokuyor Kullananlar Da Koku Var Mı Acaba ?

Marsloya

Merhabalar daha öncesinde balıklı yavru kedi maması sormuştum. Sonra hills kitten Balıklı mama aldım ölçülü geçişini yaptım ama evimiz çok kokuyor ? Gelen misafirler bile kokudan rahatsız oluyor daha önce Royal canin kitten kullanıyorduk bu kadar koku yoktu. Acaba herkeste mi kokuyor yoksa bizim mama mı bir değişik. Sanırım çocuklar da çok iştahlı yemiyor.. Balıklı mama kullanan varsa önere bilir mi bütçeyi çok sarsmayacak şekilde . 2 kedim var biri 9 aylık diğeri 7 aylık

10 CEVAP

gokhansultan

Ben N&D Ocean kitten kullanıyorum o da kokuyor ama evi koku sarmıyor zaten ben kokusunu seviyorum bu mamanın kabını koklayıp duruyorum :D

Nhr54

Evet hills balıklı bütün balıklı mamalar ağır kokuyor dışkısındada oluyor o koku.

poverpuff

purina one somonlu,
felicia somonlu tavsiye ederim
ciddi koku yok. bir de yarım çay kaşıgı karbonat atabilirsiniz kumuna. fark ediyor. saglıkla..💐

Marsloya

Ay valla bizim bazen midemiz bulanıyor kaldıramıyoruz N&D ve hills arasında kararsız kalmıştım ilk tadım amaçlı küçük bir avuç kadar mama koymuştum hills mama yalayarak yediler. Sonra ölçülü geçiş yaptım mesela cumartesi mama kabını tamamem doldurdum evde değildim ama yanında biri vardı akşam ben pazar akşam döndüm mamaya nerdeyse dokunmamışlar.. yani 2 günde 2 kedi bir avuç içi yemişler çok üzülüyorum bende 7 kg almıştım ne güzel sevdiler diye.

Marsloya

N&D ocean mama kullanıyorsunuz ya birşey sormak istiyorum kediniz severek yiyor mu ? Tavsiye eder misiniz bi de hangi çesit kullanıyorsunuz 🙏🏻

Marsloya

Kumun da oluyor ama bizi asıl rahatsız eden salonda mama kapları var ve bu bizi mahvediyor

gokhansultan

N&D Ocean yavru kedi maması kullanıyorum Morina balığı, karides, bal kabağı ve kavun var içeriğinde. Yani normalde kuru mama yemiyordu kedim hayatta kalacak kadar bile yemiyordu. denemediğim mama kalmamıştı neredeyse. N&D Ocean yedi hala daha yiyor. Çok iştahlı değil ama günlük yemesi gereken miktarı yiyor. Ama tahıllı mamadan geçişi direk yaparsanız ishal sorunu yaşayabilirsiniz. Bizimki direk bu mamayla başladığı için dışkısında bir sıkıntı olmadı, aksine tam kıvamında yapıyor koku ise normal.

BiciriginAnnesi

Hill's mamayı her kedi sevmez çok ağır kokuyor ilk başlar da yer gibi yaparlar daha sonra yemezler
Örnek verecek olursam benim kedim kitten balıklı olanı aldım toplasan 10 tane yedi yemedi ve inat etti yemedi sevmedi beğenmedi sevmediği gibi de aşırı derecede kokuyordu
Tuvalete çıkınca da kokuyordu kapalı tuvalet kabı olmasına rağmen tüm evi sarıyordu bir daha da almadım hilss

Royal proplan arasi gidip geldik bunların da hiç bir besin değeri olmadığını anladım hill's de öyle ona bakılırsa adları çıkmış sonuçta
Şimdi ise N&D mamaya geçiş yapıyoruz

Felicia da önerebilirim

teddybal

Hill's balıklıda hem mama çok yoğun kokuluydu (odayı kokutuyor, kedilerin ağzında kokusu kalıyor), hem de dışkıları aşırı kokuyordu. Bizim açımızdan kötü bir deneyim olmuştu. Bu arada mamanın adında balık olsa da arka sıralarda adı geçiyor aslında tavuklu bir mama.
Balıklı yavru mamaların uygun fiyatlisi yok diye biliyorum ama içinde balık da olan uygun fiyatlı mamalar var;
Bozita kitten'da %10 taze somon var.
Felicia hamsili kuzulu yavru mamasında hamsi unu (%7), karides unu, hamsi yağı (%3) varmış.
Obivan Selection yavru mamada hamsi unu (%6), karides unu (%3), hamsi yağı varmış.

Bozita kitten'ı biz de kullandık, bu mamalardan en iyi içerikli olan da bu, bir bakın isterseniz.

Marsloya

Bilgiler için çook teşekkür ederim