Zilli Boyun Tasması Takmayı Nasıl Buluyorsunuz ?

selimcanklnc

Bizim ufaklığa bugün zilli boyunluk taktım 1 saat oldu yada olmadı ama bi acaba dedirtmedi değil sizlerede sormak istedim takan var mı boyunluk ?

14 CEVAP

ilknrdaisy

Yavruluk dışında buyudugunde mümkün olmadıkça takmamaya çalışın, yavruyken işe yarıyor zil sayesinde yeri bulunuyor ama büyüdükçe bizim duymadığımız tizlikteki sesleri bile duyabiliyorlar. O zilin sesi onlara çok sesli bir şekilde geliyor,kulaklarını rahatsız etmeye başlıyor, olaya bir de bu bakış açısından bakmak gerekir diye dusunuyorum

sinemekinci

kedim 2,5 aylık ve biz sürekli takıyoruz evde bulmamızı kolaylaştırıyor birde gece kaltığınızda zil sayesinde farkedebiliyorsunuz.. sıkmayacak şekilde güzel ayarlarsanz ne ağzıyla ısırabilir nede patisini içinden geçirebilir.. ve düzenli takip gerektirir

deniz_berkan

hiç takmadım rahatsızlık verdiğini düşünüyorum .

berkdoan

Ben sahiplendiğim günden beri kullanıyorum kedimi bulmada aşırı işe yarıyor kendiside rahatsız olmuyor ama kediniz kaç aylık uzun süre takmamışlar kudurabiliyor

selimcanklnc

3.5 4 aylık bizimkisi bende o sebeble taktım mamanın yanında hediye geldi gerçi vesile oldu onda bizimkinin rengide malum kamufle oluyor her yere :D ilk aldım taktım beğenmedi geri iade ettim böyle mama yanındada gelince taktım şuanlık bir sıkıntı yok memnunuz ama bolluğu nasıl olmalı vs onlar hakkında bilgim yok 1.5 parmak kadar bolluk bıraktım

selimcanklnc

kaç aylık olana kadar tavsiye ediyorsunuz şuan 4 aylık

goknur

Bizimkisinde boynunda tasmasi var boynunu sikmayacak kadar bol biraksaniz yeter ben arada kontrol ediyorum sikiyormu diye malum durmadan kilo aliyorlar. Bu arada bizimkiside 6 aylik bende 4 aylikken felan cikartmistim ucundan zili koparttim tek tasma var boynunda simdi oyle yapabilirsiniz zaten ismini biliyordur herhalde artik bide buyuk oldugu icin bulabilirsiniz kolaycana

KedimVar

Bazıları çanın sesinden rahatsız olacağını söylüyor fakat gerçekten evde bumakta büyük kolaylık sağlıyor çanın sesi. 7 aylık civarı çıkarabilirsiniz.

uggur

Kedilerde tasma kullanmak çok çok tehlikelidir. Kedilerin özellikle esnek yapısından dolayı çok kolay çene ve hatta patilerini takabiliyor. İnternette bu konu hakkında bir çok resim var, inceleyin ona göre karar verin. Bu arada kedide tasma çok da önemli değil. Fikir olarak el yapımı kedi tasması da yapabilrsiniz. Ama bence riskli...

Canandisli

Buyudukten sonra gereksiz tabii disari cikiyorsa kediniz yine isim ve numarayla boynuna takmak dogru olur ama onun disinda rahatsiz edici bir detay kediler icin

Bende katiliyorum disariya gidip gelen bir kediyse icinde numaranizin oldugu bir tasma kullanabilirsiniz ama evden disari cikmiyorsa ve zemin katta ya da bahceli evde oturmuyorsaniz gerek yok bence.kacma riski var mi?

Toscana

beni. kızımın tasması vardı bigün eve geldim tasma yok boynunda bi baktım tasma kopmuş iki parça olmuş lastikli tasmalardandı biedaha takmadım ödül maması alıyorum kayboldukları da ödül maması nerde çiçekle buluta vercem dediğim an nerdelerse koşa koşa geliyolar

selimcanklnc

Tasmayı taktım 2.gün zilinden kurtulmayı başarmış bizimki bu siteden hediye gelmişti kaliteli almak lazım bizimki rahatsız değilde sese karşı size katılıyorum rahatsız oluyorlar ama hareket ettiklerini duymak gerekiyor yanınıza geldiklerinde bile sessizler

miasugok

Bulmakta zorlanıyorsanız takın tabiki benim evim çok küçük o yüzden öyle bi sorunum yok ama ben kedilere kıyafet ve aksesuara karşıyım