Kısırlaştırma Sonrası İştahsızlık

Ilkaygungor

Merhabalar. 8 aylık tekir cinsi kedim var. Geçen hafta perşembe günü kısırlaştırdık. Cuma günü eve getirdik. Kedim geldiği günden beri iştahsız. Hatta dün hiçbir şey yemedi. Kısırlaştırma sonrası böyle olması normal mi? Ve kedim çok hareketli bir kediydi. Şuan geldiği günden beri uyuyor. Ben zorla kaldırıyorum zorla bir şeyler yediricem diye uğraşıyorum.

8 CEVAP

Nhr54

Bence hemen veterinere götürün ilk gün yememesi normal ama 3 gün sonra hiç bişey yememesi büyük sıkıntı inşaallah kısırlaştırma dan önce kan tahlillerine bakılmıştır. Arkadaşımın erkek kedisi eve işiyor die koku bırakma değil veteriner kızana girmiş die kısırlaştırdı tabi ne tahlil ne bişe ilk kedileri arkadşta hiç bişe bilmiyor 3/5 gün içinde iştahsızlık ishal kedi melek oldu veterinere kavga etmeye gittiğimizde brıtısh olmazda ben size siyam bulurum hiç unutamıyorum o yüzden erkek teşhis hayat kurtarır gidin gösterin içiniz rahat etsin

bademthecatt

İlk üç gün iştahsızlık olabilir ama uzun süreli iştahsızlıkta bir problem olabilir veteriner hekime danışmakta fayda var geçmiş olsun

bloodyluxury

Merhaba,

Geçmiş olsun öncelikle. Operasyon sonrası hal ve hareketler kedilerden kediye değişiklik gösterebilir. Çok endişeye kapılmayın. Biz de hemen hemen 8 aylıkken kısırlaştırmıştık. İlk gün pek bir şey yememişti, biraz su içmişti. 3-4 gün de önceki haline göre oldukça hareketsizdi. Daha sonra toparladı yavaş yavaş, hareketlenmeye başladı. Çok fazla zorlamayın, suyunu eksik etmeyin. Sevdiği yaş mamalardan verebilirsiniz ilk günlerde. Sakin bir yerde dinlenmesini sağlayın. Bugün veterinere götürmüş olmalısınız sanırım, umarım her şey yolundadır. Selamlar.

Ilkaygungor

Evet dün götürdüm bugün de götürdüm. Yavrum enfeksiyon kapmış vücudunda ciddi şekilde enfeksiyon artmış o yüzden böyle olmuş. Şuan serum alıyor antibiyotikleri falan var. İnşaallah toparlayacak.

bademthecatt

Çok geçmiş olsun

Nhr54

Çok geçmiş olsun inşallah hemen atlatır. Tavuk haşlayıp sevdiği mamalardan balık vs verseniz yemek yemesi çok önemli..

Ilkaygungor

Bebeğimin vücudunda enfeksiyon oluşmuş kısırlaştırma sonrası. Biz kısırlaştırdıktan sonra veteriner bize herhangi bir ilaç vs vermedi. Normalde antibiyotik vermesi gerekiyormuş. Ve ameliyat olduğu yerden enflasyon kapmış bu yüzden öyleymiş. 3 gündür her gün serum yiyor. Çok şükür bugün daha iyi.

Ilkaygungor

Hadi yaa çok geçmiş olsun size de çok üzücü.muhtemelen kan tahlili yapmadılar. Bende bugün götüreyim hemen. İnşaallah bişey olmaz yavruma yaa...