Arkadaşlar Yabancı Ölçü Birimlerinden Anlayanlar?

miloshy

bir gün için bu ölçü 1 ½-2 oz / ⅜-½ C neye denk geliyor? kaç kaşık ya da bardakla mesela bilen var mı

4 CEVAP

gokhansultan

1.5-2 ons 42-56 gram a tekabül etmektedir. Bunu kaşıkla veya bardakla ölçemezsiniz. Gram ölçer kaşıklar satılıyor onlardan alabilirsiniz.

miloshy

anladım burda ya 15.2 oz ya da 3/8 - 1/2 şeklinde mi verin demiş peki ikisinden biri yani dimi hepsi degil teşekkürler bu arada

gokhansultan

3/8-1/2 C ölçüsü Cup yani kase anlamında kullanılmakta. Üzerinde bir kapın kaç gram olarak alındığı yazar mutlaka. Mesela 1 Cup=120 gram yazıyorsa, 3/8 -1/2 C=45-60 gram demektir. yani hem ons hem de gram ölçüsüyle yazılmış etikete.

miloshy

anladım ççoook teşekkürler