Anne Kedi Yavrularını Terkmi Etti

dsasdasda

binanın önünde anne kedi ve 4 yavrusu vardı fakat anne kedi 2 3 gündür yok acaba yavrularını terkmi etti yoksa geri dönermi

11 CEVAP

aslihan_e

Yavrular bir aylık varsa anne kedi kızgınlığa girmiş çiftleşmeye gitmiş olabilir, geri dönünce yavrulara bakacağı meçhuldür, daha büyüklerse terketmiş olabilir ya da daha kötüsü köpek saldırısı araba çarpması gibi bir durum ya da enfeksiyon yüzünden ölmüş olabilir. 2-3 gün gelmediyse dönmesi biraz zor. 3-4 aylık varsalar terketmiştir büyük ihtimalle. Bir de siz yiyecek veriyorsanız size güvenip bırakabilir.

Cennet29

Yeni doğurmuş kedi tekrar kızgınlığa giriyor mu bunu ilk defa duydum bilen biri beni aydınlatabilir mi acilen 😳

cat_expert

Dönebilir de dönmeyebilir de.

Warriorsans

Yavrular kaç aylık eğer çok küçüklerse süt anne aramak gerekebilir yada süt tozutla beslenmeleri gerekir. Eğer büyüdülerse o yüzden de terk etmiş olabilir anne yada başına bir şey gelmiş olabilir

Sezgek

Bizim de başımıza geldi terkedilmiş yavru bodruma yavrulamış haberimiz yok büyük ihtimal yemek aramaya çıkmış geri girememiş ve yavruları terketmiş daha çok küçüktü bizim bulduklarımız önce bahçeye çıkardım yaklaşmadım hiç yanlarına sesine gelir alır belki diye baya da bekledim akşama doğru baktım ki terketmiş 3 tane yavruydu birini sahiplendirdik 2 si kaldı şırınga ile besledim dışkılamasına yardım ettim falan sonra karşı komşunuz var sokak canlarına bakan çok deneyimli eve alma kararı verdi ama kötü haber geldi ne yapsa da yaşatamamış çok küçüklerse sıkıntı büyük inşlh bakabilirsiniz

BiciriginAnnesi

Yavrular çok küçükse mama bulmaya gitmiştir
Eğer yavrular 6.7.8 haftalık ise anne süt kızanına girer ve tekrar eş aramaya gider .
Yavrular artık 2.5 -3 aylık oldularsa anne artık terk etmiştir .
Ya da köpek saldırısı da olmuş olabilir araba da çarpmış olabilir herşey olmuş olabilir
2-3 gün küçük yavrular için de uzun bir zaman dilimi
Umarım geri döner geri dönmez ise yavrulara bakın lütfen şuan onlar çok çaresiz annelerini arıyorlar

dsasdasda

yavrular 1 yada 1 buçuk aylık filan

dsasdasda

yavrular 1 yada 1 buçuk aylık filan

BiciriginAnnesi

Tekrar kızgınlığa girmiş olabilir tahminimce 3 gün ve ya 4 gün gelebilir yavrularinin yanına gelmesi lazım çünkü bebekler daha küçük benim kızım daha koltuğun altından çıkartmıyor direk koruma iç güdüsün de hala emziriyor henüz kızgınlık belitisi yaşamadık bebekler 1 aylık oldular
Gelmezse başına başka birşey gelmiş olabilir
Anneyi hiç aradınız mı?

BiciriginAnnesi

Cennet29
Evet tekrar kızgınlığa girer süt kızanı denir buna doğumdan sonra 6 ile 7 hafta içinde girmiş olur kısa süreliğine en fazla 3 gün
Kediler yılda 3 kere doğum yapabilir

Benim kızım doğum yapalı 6 hafta oldu süt kızanına girdi bir kaç gün önce rahatsız edici bir durum ile karşılaşmadık sadece kendi kendine konuşuyor erkek kedi çağırıyor konuşarak bir seyler söylüyor 1 dakika sürüyor ama gün içinde 3.4 kere yapıyor sonra geçiyor şuan da bitti bebekleri ile ilgileniyor

BiciriginAnnesi

dsasdasda
Anne geri geldi mi ?
Gelmediyse yavrulara ne oldu ?
Bilgi verir misiniz?