Yaş Mama?

eltarcin

Acaba evinde kendi yaş mamasını hazırlayan var mı?Diğer yaş mama markalarına güvenemiyorum.Hem kolay hem sağlıklı hem ucuz hemde besleyici bir tarif bilen arkadaşlar varsa buyursunlar lütfen:)

16 CEVAP

zeynepgurgen

Protein olarak tavuk, balık ya da kırmızı eti patates ve havuçla haşlayarak ezip verebilirsiniz. Yalnız balıkla yapacaksanız kılçıklarına dikkat edin. :)

Elifinkedileri

Internette barf tarifi olarak da bakabilirsiniz :) patates taze fasulye aci olmayacak sekilde kirmizi biber havuc bezelye karnabahar brokoli yer elmasi kabak bal kabagi tavuk gogsu ve kilosuna gore imuneks bebekler icin şurup katip verebilirsiniz corba gibi yapabilirsiniz ben sebzeleri buharda haslamayi tercih ediyorum vitamini ölmemesi adina yumurta sarisi da koyabilirsiniz ayrica evde probiyotik yogurt mayalayabilirsiniz yumurta kabugu da kalsiyum olarak vitamin destegi verir kullandiginiz her seyden azar azar yapin seker orani yüksek sebzeleri cok koymayin patates havuc bezelye gibi isterseniz bulgur da koyabilirsiniz ama tahıl cok kullanmamak lazim

Elifinkedileri

Brit care yaş mamalardanda verebilirsiniz onlarda guzel diğerlerinden

eltarcin

zeynepgurgen
Teşekkürler:) Umarım Tarçın beğenir:)

eltarcin

Brit care yi önerir misiniz? Hiç denemedim.Tarifiniz içinde teşekkürler:)

eltarcin

Elifinkedileri
Teşekkürler yardımlarınız için:)

bozkir

4 4bucuk lira civari, tabi sitelerin indirimine denk getirirseniz %5 %10 gibi daha uyguna denk geliyor. Bir de brit ile brit care farkli. Brit yaş mamalari mavi ve cok daha ucuz. Ben onu soylemiyorum 80gr konserve brit care benim onerdigim

eltarcin

Bu arada kedi maması olduğunu yazmayı unutmuşum.kediler için olacaktı:)

Elifinkedileri

Kedi nezlesi olduklari zaman istahtan kesildiler ve oyle illet bir hastalık ki cok zor geçti kac tane mama aldiysam yemediler brit care aldim parca parca içinde etler var digerleri gibi degil ben cok memnun kaldim ve itiraz etmeden yediler :))

bozkir

Brit care yaş mamalarini kullaniyorum, çok memnunum nefes almadan yiyor, mama kötü kokmuyor gayet kaliteli.

eltarcin

bozkir
Hmm,o zaman yaş mamamız brit care:) Acaba bir paketinin fiyatını söylryrbilirmisiniz?

Zehramira

Bende brit carenin yaş mamalarını kullanıyorum aylık 2 tane kutu alıyorum bir tane kutunun içinde 12 tane var ve içinde hertürlü çeşitleri var. Hangi kediye verdiysem hayır demediler içerikleride güzel.

bozkir

@Zehramira kutuyu nerden aliyorsunuz fiyati daha uyguna geliyorsa ben de alabilirim. Site ismini belirtmek istemiyorsaniz ozelden yazarsaniz da olur tesekkurler

eltarcin

Tamam tarifi aldık:) Yarın ilk iş pet shopa gitmek,eğer beğenirse internetten çoklu alırım.Beğeneceğini düşünüyorum,İnşaAllah beğenir:) Malum kendileri çok seçici:D

bozkir

Konserve brit care yi petshoplarda bulamayabilirsiniz cogu online petshopta bile yok.