Sedasyon Zararlı Mı?!!

Pashaoglum

Kedim Hepatic beslendiği için derisi yağlanıyor ve deri hava almadığı için aşırı tüy döküyor. 5 ay önce sedasyon uygulanıp hem yıkandı, fırsattan istifade dişleri temizlendi çünkü asla diş bakımı yaptırmıyor sadece crystalin damlatabiliyorum. Vetimiz 6 ayda bir yıkarız dedi şimdi bu işlem tekrarlanacak sedasyonsuz asla izin vermez yıkamaya ve tabiki kurutmaya fakat sedasyon verilmesi kafama takılıyor, şuan 22 aylık, ilk sedasyonu çok düşük dozda verdiler çokta etkili olmadı tekrarladılar 10-15 dk gibi etkiledi, işlemler bitince anti sedasyon verip uyandırdılar 15-20 dk sonra kendindeydi, rutin 2 saat mama su vermedim. Bugün aile hekimine sordum sedasyon ile narkoz aynı şeyler değil ama sedasyonun kediye etkisi ne olur bilemem cevabını aldım. İçimi rahatlatmak istiyorum ona zarar gelsin istemiyorum.Bu zorunluluğu olan bir işlem hatta şampuanını temin etmekte zorlandık o yüzden kediler yıkanmaz klişesi yapacak olanlar lütfen hiç konuyu açmasın. Bilgisi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim teşekkür ederim.

4 CEVAP

Nhr54

Geçmiş olsun sedasyon Hepatic hiç bilmediğim terimler üste çıksın görünsün die yazıyorum.

Anonymus985465

Her ilaç, aşı, sedasyon, anestezi, parazit damlaları evlatlarımızın gem böbreklerine hem de karaciğerine uzun vadede zarar veriyor.

Pashaoglum

Nhr54 teşekkür ederim 💫

Warriorsans

Tabi ki zararlı bir uygulama ve 6 ayda 1 sürekli yapılacak olması kötü. Bütün ilaçların da ileriye dönük kötü etkileri oluyor malesef.