Kedi Ve Tavuk Kemiği

Siyamask

Kedimin henüz yavru ve dişlerinin kaşındığını düşünüyorum. Kuru mamayla besleniyor ama arada ekmeğin sert kabuğunu veriyorum dişlesin diye sorum şu haşlanmış tavuk kemiği versem bir zararı olur mu? Veren var mı?

6 CEVAP

Siyamask

Ufak bir araştırma sonrası bu riske girmekten vazgeçtim. Tavuk kemiğini kıramaz dişlerini kaşır sadece diye düşünüyordum ama kemiği kırarsa ağzına zarar verebilir. Çünkü epey sivri kırılıyor. Benim gibi acaba diye düşünenler varsa riski almayın derim sevgiler 💕

bademthecatt

Matatabi çiğneme çubuklarını görmüştüm ben hiç almadım ama belki işe yarar trixie markasının vardı bildiğim kadarıyla

Gimlihanim

Matatabi çubukları çok daha güzel olur. Ben onları da kontrolümde veriyordum. Yutabiliyorlar ya da kırıp ağzına zarar verebilir diye. Size de o şekilde tavsiye ederim.

Warriorsans

Haşlanmış kemik çok riskli oluyor. Verilecekse pişmemiş bir şekilde verilmeli kıkırdaklı olan kısım verilebilir. Riske girmek istemezseniz matatabi çubukları var onlardan alabilirsiniz.

Siyamask

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 💕 Matatabi çubuğu alacağım ama ağırlıklı ekmeğin sert kısımlarından vermeye devam edeceğim sanırım en zararsız çözüm bu 🙂 Tabii şunu söylemeden bitirmeyeyim. Ekmeği yemiyor sadece çiğnemeyi seviyor. Tekrardan teşekkür ederim 💕

Anonymus683514

aklınıza gelebilecek her şeyi ısıran zencefil kesinlikle matatabi çubuklarını ısırmıyor. ben de olumsuz bir şey yazmış olayım.