Mama Seçimi Ve Alerji

bademthecatt

Biraz uzun olacak ama şimdiden okuyanlara teşekkür ederim. Şuan advance kısır somonlu mama kullanıyoruz 6 ay oldu hiçbir sorun yaşamadık ama son günlerde kafa kulak kulak önü bölgesi çok kaşınmaya başladı hatta kulak önünde kızarıklık çok ufak yara oluştu sanırım bir mamayı uzun süre kullanınca da böyle sorunlar oluyor daha önce başka bir markada yaşamıştık tavuklu mamalar tüy dökümüne sebep olduğu için hep balıklı mama alıyorum ama balığa alerjisi olabilir mi bu ay tavuklu mama alıp denemeli miyim siz daha önce hiç yaşadınız mı bir fikriniz var mı? (Daha önce hasta baktığım kedilerden mantarda bulaşmıştı ama şuan alerji gibi görünüyor)

18 CEVAP

beyzathemoc1

Aslında alerjiye direkt içindeki et kaynağı olarak bakmamak lazım evet en çok o var ama içindeki tahıllar özellikle mısır nohut gibi şeyler alerji yapabiliyor diğer kaşıntı yapan mamayla içeriğini karşılaştır bi arkadaşımın kedisine de et tavuk değil mısır alerji yapmıştı bu da öyle olabilir

beyzathemoc1

İçlerinde ortak bi madde vardır büyük ihtimalle
Küçük de olsa şu ihtimal de var vitaminler de alerji yapabiliyor maalesef hepsini karşılaştırmak gerek

Palyaco

İçeriğinde mısır ve gluten bunlar kediler icin yararlı değildir balıklı mama bizede iyi gelmemişti kuzu etli veye sığır etli tavsiye ederim

bademthecatt

Matissede aynı sorunu yaşadık onda mısır varmış feliciada yaşadık onda mısır yok tüm mamalar balıklıydı brit careda sorun yaşamamıştık hem balıklısını hem tavuklusunu kullanmıştık tavuklusu sadece tüy dökümünü biraz arttırmıştı mevsim geçişiydi sadece mamaya bağlamıyım ama yenilendiği için ve çok şikayet olduğu için tekrar almak istemiyorum

bademthecatt

Kafam çok karışık :( tekrar bakıcam teşekkür ederim başka yaşayan bir fikri olan var mı?

Anonymus683514

alerjisi olsa bence en başından döküntü yapardı. başka bir şey alerji yapmış olabilir ya da belki başka sorun vardır. 6 aylık mamaya suç bulamadım ben

Oqrenerde06

Tavuk değilde kuzulu alın bende kuzuluya geçeceğim

bademthecatt

Normalde yedikleri ve sorun olmayan gıdalara karşı yıllar sonra alerji geliştirebiliyorlarmış. kuzulu kısır mama bulamadım

bademthecatt

Güncell

Sezgek

Benim kedimin de alerjisi vardı ben brit care tavşanlı kullanmaya başladım burda ishal yaptığını dışkıda yumuşama yaptığını söyleyen olmuş ben geçişi çok yavaş yaptım yaklaşık bir aya yaydım bir sıkıntı yaşamadık o yüzden denemenizi öneririm biz çok memnun kaldık

bademthecatt

Haklısınız mısıra karşı bir hassasiyeti olabilir fakat kısır mamada bütçeme uygun kuzu etli veya sığır etli güzel bir mama bulamadım brit care aklımda daha öncede kullandık bir sorun olmadı ama içeriği yenilendiği için risk almaya korkuyorum ve kedim çok seçici tavşan etli sever mi bilemiyorum

Anonymus985465

Kediniz dışarıda, özelikle bahçe/doğada zanan geçiriyor mu?
Bir kedim her sene ilkbahar başlangıcında aşırı kaşınmaya başlar ve göz kulak arası yara olurdu. Sonunda çareyi beşeri bir ilaç olan Zyrtec şurubunda bulduk. Her gün vermiyorum.
Ancak bu ilacı veterinerinizle görüşmeden vermeyin.

Anonymus985465

ND içeriği bozulunca Brit Care'e geçtim. Kısırlaştırılmış tavşanlı'dan 2x7 kg, diğerlerinden 7kg'luk aldım. Kitten dışında severek yenilmedi. Çoğu ishal oldu. ND'den mi Brit Care'den mi 9 yaşındaki kedimin idrar torbasında çok yoğun sitruvit kristalleri ve böbrekte büyüme olduğundan Brit Care'i bıraktım. Exclusion'a geçtim. Ancak onun da içinden ne olduğu belirsiz 3 farklı mama çıktı. 2/3 aydır Sanabelle yediriyorum. Hem evde hem doğada zaman geçirdiklerinden Sanabelle mama üreticisi Bosch'un kedi beslenmesi konusunda yzman Dr.'un tavsiyesi üzerine 50:50 oranda Sanabelle Urinary ve Sanabelle Outdoor/Sensitive yediriyorum.

Anonymus985465

11 kedim var ve birbirlerinin kaplarından yemelerini engellemek mümkün değil. Bu nedenle Brit Care Hypo Allergenic Sindirim Sistemi Destekleyici kısırlaştırılmış tahılsız tavşanlı mamadan 7kg ve 5 kg olmak üzere 1 sene son tüketim tarihli mama var. Fermuarlı olduğundan tazeliğini koruyor. Brit Care'i kimseye önermiyorum. Ancak isterseniz, kargo ücreti size ait olmak üzere petlebi satış fiyatının altında bir fiyatla gönderebilirim.

achillevemila

Ben de Brit Care Sensitive Hypo-Allergenic Sindirim Sistemi Destekleyici Tahılsız kullanıyorum çok memnunum. Tüy problemine yönelik bir mama değil fakat hindi etli olduğundan belki iyi gelir. Tavuk ve balık alerjen olabiliyormuş -balığı ben de yeni öğrendim.

Ben brit care'e geçmeden önce N&D ile aynı sorunu yaşadığımda mamasına brewers markasının yeast (mayalı) vitaminini kullanıyordum. Her gün bir hapı elimde hareket ettirerek toz haline getiriyordum. Tüy dökümü azalıp kulaklarının kenarlarında tüy çıkmıştı.