Kedim Akciğerde İç Kanama Var Bişey Olur Mu?

Leylaaaaam

Kedim misafir çocuğunun balkon camını açması sebebiyle balkondan düştü 9. Kattan
Herhangi kırık çıkık yok akciğerde iç kanaması var dedi veteriner iğneleri yapıldı ve şuan yoğun bakımda başına gelen var mı
İkinci travmam bu benim ilk kedim hastaydı yavruydu iyileştirmeye çalıştım ama 6 ay sonra vefat etti bunada bişe olursa nasıl dayanırım bilmiyorum çok canım acıyor lütfen iyi şeyler söyleyin çok korkuyorum çok lütfen dua edin 😭

11 CEVAP

gokhansultan

Çok geçmiş olsun. Misafir çocukları korkulu rüyam. Düştüğü yer baya yüksek, kırık çıkık olmaması mucize. İç kanama tehlikeli, kan pıhtılaştırıcı iğneler yapılıyor bu tarz durumlarda. İlk bir kaç gün çok önemli. Umarım sağlığına kavuşur bir an önce. Ama yaşadığı travma çok büyük sonrasında da bir süre çok önemli bir ilgiye ihtiyacı var.

aycamnkse

Vet. En iyisini bilir. Tedavisini aksatmayın söylenilen her şeyi yapın ona bolca sevgi verin ve umarım iyileşir. Ayrıca 9. Kat çok büyük bir yükseklik lütfen bir dahakine çok daha dikkatli olun bu işler şakaya gelmez umarım kedicik iyi olur ❤️

gokhansultan

Kolay değil hem psikolojik hem de fiziksel olarak büyük bir travma yaşadı. Çok sıkıştırmayın biraz mesafeyle yavaş yavaş konuşun ona alan tanıyın yaşadıklarını atlatabilmesi için. Bu süreçte sevdiği yaş mama, ödül maması varsa rüşvet olarak sunun kendisine :)

Sezgek

Çok geçmiş olsun benimde en büyük korkulu rüyam çünkü 12. Kattayız biz de tabiki normal davranışları canı yandı psikolojisi bozuldu yaşadıkları ağır inşlh koşa sürede toparlar kendine gelir yavrucak

Jeffroshum

Çok geçmiş olsun. En kısa sürede sağlığına kavuşur inşallah.

Leylaaaaam

Bide bişey soracağım size dokunduğum zaman sanki içinde poşet varmış gibi çıtır çıtır oluyor derisi deri altında hava baloncukları var gibi bu normal mi ?

Sezgek

Normal değil bence ama sıkıntılı bir süreç geçirdi susuz kaldığı için deri elastikliğini kaybettiği için olabilir ama en doğru cevabı veterineriniz veririr bence ona danışın hemen derim önemli bir bulgu bence

Leylaaaaam

Teşekkürler
Bugün eve geldi leyla çıktı yoğun bakımdan ama sürekli uyuyor halsiz bir hali var
Sanki ben atmışım gibi sinirli bakıyor 😣
Normal mi bu davranışlar ben ona destek oluyorum sürekli konuşuyorum sürekli seviyorım
Ama burdan gelecek cevaplarda bana destek olacak sanırım

Leylaaaaam

Aman dikkat edin çok zor çok korkunç bişey 🤦‍♀️
Bugün çıkarken birde iç parazit aşısınıda yaptılar sanırım onun verdiği bir halsizlikte var kaldırıp suyunu içiriyorum çok fazla su içiyor bu arada
Yaş mamasını veriyorum ve uyuyor

Leylaaaaam

Acaba fazla yapılan iğnelerden mi diyordum ama yarın soracağım mutlaka 😣

Warriorsans

Kıyamam çok yüksekten düşmüş umarım sağlığına kavulur 🥺 lütfen file taktırın.