Kediyi Çime Alıştırma

Anonymus683514

Merhabalar

Zencefil'in tüy dökmeye başlaması sebebiyle Trixie marka kedi çimi aldım. 3-4 gün sulayınca hemen uzadı çimler ve kutusunda yazan "yenebilecek" kıvama geldi.

Yalnız hiçbir şekilde ilgisini çekmiyor. Tohum halindeyken sürekli yemeye çalışıyordu, birkaç defa çevirdi. Ama çimen olarak ilgisini çekmedi. Siz ne önerirsiniz, yemesi için neler yapabilirim?

4 CEVAP

Siyamask

2 3 çimi koparıp oynatmayı deneyin. Benimkinde işe yaramıştı🍀

bademthecatt

Çim kabındayken yemekte zorlanıyor benim yavrum o yüzden yiceği kadarını ağzına tutuyorum öyle yiyor ve çok seviyor elimde görünce bile deli oluyor deneyin isterseniz belki işe yarar. Çim kusturuyor ama malt kullanımı daha iyi olur

Warriorsans

Belki birad kopartıp oynatıyormuş gibi yaparsanız ilgisini çekebilir. Bende kedi çimi almak istiyorum özellikle jelibonun bitkilere çok ilgisi var bari kedi çimi yemiş olur diye düşündüm.

meov

benimki ilk zamanlar yanına bile yaklaşmadı. işe yaramıyor sanırım atıyım artık diye düşünürken çatır çatır koparıp yediğini gördüm :) birazda koklatın, ağzına falan sürün. bence kedinize zaman verin.