Hills Mama İyi Mi ?

handevuslt

Merhaba yavru kedim için şuan proplan yavru kedi maması yiyor. Fakat kronik dışkı yumuşaması sorunumuz var. Yani her türlü bakıldı iç parazit sanıldı fakat parazit değil yumuşak dışkı problemi dışında herhangi bir sorunu yok. Araştırmalarım doğrultusunda bazı yavrulara tahıl, tavuk veya içindeki herhangi bir mama dokunduğundan kaynaklı böyle bir sorun yapacağını öğrendim. Yavruyu sahiplenmeden önce eski sahibi proplan yada royal canin mama alabilirsin demişti. Proplan kullandığımız ilk günden itibaren ishal ve yumuşama başlamıştı. Tavukluyu bıraktım ve kuzu etli proplan kittene başlamıştık. Şuandada yine şekilli ama hala bir tık yumuşak dışkısı var. Mama değişikliğine gitmek istiyorum. Exclusion marka deneme ürününü Petshopum vermişti. Fakat kedim onu hiç sevmedi.Hills iyi diye duymuştum içerik okumayı bilmiyorum. Gönül ister ki orijen gibi en kaliteli mamayı alalım ama şuan çalışmıyorum ve hem bütçeme uygun olsun hem yavruma faydası olsun isterim. Hills kitten Tuna balıklı mamayı önerebilir misin ? Yada önerebileceğiniz başka mama varmı

16 CEVAP

dilanbulent

Hills güvenilir bir mamadır uzun yıllardır bu sektördedir kullanabilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki hiçbir mamanın garantisi olamaz. 10 kediden 9'una iyi gelse 1 tane kedide sorun yaratabilir. Aynı insanlardaki gibi yani.

Pikapru

Açıkçası hills hiç kullanmadım ama o bütçede bozita bakabilirsiniz ben yavru ve kısır olanını kullandım yavrularımdan sevmeyen olmadı. Olumsuz bir durumunu da görmedik hiç içerik olarak da gayet güzel bir mama

handevuslt

@Pikapru
Çok teşekkür ederim onada bakacağım 🙏🏻

@dilanbulent
Evet muhakkak öyle Dilan hanım. Bu sebeple proplan değiştirmeyi düşünüyorum yavrum 2 aydır bizde hep proplan tükettik fakat bu sorunumuz hiç kesilmedi sanıyorum hassas bir sindirim sistemimiz var. Önümüzdeki ay testleri yapılacak. Ondan öncesinde mama değişikliğinde belki bu yumuşak dışkımız düzelebilir umudu içindeyim

gokhansultan

Hills ton balıklı içeriğinde de tavuk var ama iyi mamadır hills. Bozita önerirdim ama onun içeriğinde de tavuk var

handevuslt

Tuna balıklı diyor tavuk olduğunu bilmiyordum. Tavuk vermek istemiyorum çünkü hassasiyetin tavuktan olabileceğini düşünüyorum birde mantarı yeni yeni atlatıyoruz. Tavuk içerikli mamalarda mantar olasılığını arttırıyormuş birde bu sebeple içinde tavuk olmazsa benim için daha iyi olur 🙏🏻

BiciriginAnnesi

Hill's güvenilir markadır.Kedilerin sağlık sorunlarına önem veren, özel ihtiyaçlarına göre özel kedi mamaları üreten Hill’s, bünyesinde çalıştırdığı onlarca veteriner ve beslenme uzmanı kadrosuyla sürekli geliştirmeler yapmaktadır.

Vs vs
Bende çok araştırdım bu mamayı royalden hill's geçme nedenim kızımın tüyleri aşırı derecede dökülüyordu tavuklu mamadan kaynaklı olabilir diye düşündüm.
Hill's ton balıklı kitten mamaya geçtim ki tüy dökümü bir nebze de olsa azalır dedim
Mamayı açtım kızım önce kokladı yemedi
Mama kabına koydum sırf yiyor mu yiyecek mi diye sürekli onu takip ettim toplasanız 5.6 tane anca yemiştir taneleri de ayrıca büyüktü
Sevmedi yemedi inatla yemem ben o mamayı dedi bende dışardaki canlara verdim onlar yesin diye

Yani bu mamayı seven kediler de var sevmeyenler de isterseniz petshoptan çok az miktarda alın denemek amaçlı
İlk başta yer gibi yapabilir önemli olan iştahla yemesi bir de ishal olmaması siz zaten neye dikkat etmeniz gereken hususların biliyorsunuz

Royal kullandım ,proplan kullandım hill's kullandım
Royali seviyor proplan seviyor
Hill's sevmiyor

Biz şuan da N&D kullanıyoruz tavuklu narlı
Yine N&D ocean morina karides balkabağı kavun kitten mama kullanıyoruz

Tavuklu mamaları bende sevmiyorum ama çocuklar seviyor yavaş yavaş alıştırma sonrası tavuklu mamalar hayatımızdan çıkmaya başlıyor

handevuslt

Bende az önce araştırdığım ND ocean kittende tavuk olmadığını öğrendim. Fakat çoğu petshopta açık kitten mamalar Royal canin ve proplan var denemek için ND Hills gibi açık mamalar bulmadım. Gözümle görmediğim için internetten sipariş veremiyorum taneciklerini bilmiyorum yanlış mamada gönderebilirler 🤷🏻‍♀️ Deneme paketlerinde ND kapalı ambalajda satan bir yer varmı internette bilgisi olan varmı

BiciriginAnnesi

Evet N&D tavuk yok hatta pazar günü çok güzel indirim oldu. Başka sitede çoğu kişi aldı ben de dahil yanında hediyeleri de vardı 1.5 kg 151 TL ye tanecikleri ne çok küçük ne de çok büyük 1.5 aylıktan 7.8 aylık kediye uygundur .

Royal ve proplanin adı çıktığı için her köşe başında mutlaka açık maması bulunur

N&D açık mamayı bende hiç görmedim bilmiyorum
Ama hill's mamanın açıkları satıldığını biliyorum benim çevremde ki tüm petshoplar da mevcut

Yani benim gözümde hill's mamanın tanecikleri gerçekten büyüktü balıklı olan maması ki kızım da çok zorlandı yemekte ondan dolayı da yemedi reddetti.

Ama N&D mamayı çok sevdi gidip gelip yiyor

Bu ara da kediniz kaç aylık

handevuslt

Çok büyük indirim olmuş gerçekten bugün yarın alacağım bende şuan en uygun fiyatlı ND mama *** deymiş. 1,5 kg 291 TL ye takip ediyim bakalım umarım biraz daha düşer. 4 aylık oldu bebeğim sarman 😊

handevuslt

Birde hangi siteden aldığınızı özelden yazabilir misiniz

PaladinLucie

Hill’s tavsiye etmem o fiyatlara mis gibi mamalar var. İçinde her türlü tahıl var (Glutenleri ile beraber) üstüne küspe var. İçerik haricinde ekstra eklemiş tuz var. Tavuk içeriğinin adam akıllı yüzdeleri, türü bile yok.

sahraxfittiko

iyi bence

İçerik olarak Sanabelleyi tavsiye ederim. Fiyat olarakta diğer mamalara kıyasla daha uygun fiyatı var. Almanyada üretilen birşeyin kötü olacağını pek düşünmüyorum :)

BiciriginAnnesi

Maşallah bıcırığaa 😻
Siz yine de takip edin mutlaka düşer ben özelden yazıyorum eğer konulara bakarsanız
Bu mamanın fiyatı???? Diye konu açmıştım oradan da bakabilirsiniz.

handevuslt

Hills ten vazgeçtim arkadaşlar Tuna balıklısında bile tavuk varmış. Tavuk kesmeyi düşünüyorum ND ocean kitten düşünüyorum. Yine alternatif mama öneriniz varsa söyleyebilirsiniz ❤️