Kedi Sahiplenmek İstiyorum Ama Ne Tür Birşey Sahiplenmeliyim

Ravzanur

Kardeşım ve 15 yaşında abim var 5 kişiyiz bahçeli evde muhtemelen bir kedimiz olacak alabilirsek ama ne almalıyız sahibi benim kedilere aşığım resmen

11 CEVAP

umut61

Sokaktan herhangi bir kedi alıp bakmaya başlayın. Kedi ile yaşam şartlarına ne kadar uyum sağlayabileceksiniz bunu görün. Kedi oyuncak ayı gibi sürekli kucakta durup kendini sevdiren bir canlı değildir. Temizlik konusunda ne kadar hassas olabileceksiniz. Sağlık sorunu olduğu zaman bahçenize atmak yerine hiçbir masraftan kaçınmadan doktora götürebileceknisiniz? Size alıştığında sahiplendiğinde özellikle size, sizinle aynı yatakta yatmasına müsaade edecekmisiniz? Ve daha birçok şey var iyi düşünün lütfen. Henüz uğraşıp uğraşmayacağınıza karar vermemişsiniz...

PetlebiAlisveris

ne gibi bir özellik arıyorsunuz onu yazsaydınız iyi olurdu :) daha kola yardımcı olabilirdik, onun dışında kedi sahiplenmek için buraya tıklayarak arama yapabilirsiniz.

mablen

Butun hayvanlar cinsi irki buyuklugu kucuklugu kedisi kopegi kusu ne olursa olsun ugrastiricidir. Sorumluluk ister ozveri ister onlar buyumeyen bebektir. Ve ortalama 15 yil omurleri olur. Butun bunlari goze alamiyorsaniz boşuna bir canin vebali ni almayin aybike hanima katiliyorum oyuncak kedi alin. Hicbir sekilde ugrastirmaz iyi gunler

piko06

bahçeli eviniz varsa eve çok ta alıştırmamak kaydıyla sokak kedilerine, özellikle yavru ve yardıma muhtaç olanlara bakmanızı öneririm. kum derdi olmaz, temizleme derdi olmaz. mamasını suyunu bahçeye koyun, bahçede sevin oynayın, iç dış parazit hem ucuz hem de kolaydır, kendiniz yaparsınız. karma aşılarını veterinerde kuduz aşılarını da bedava belediyede yaptırırsınız. bir de sandıktan bozma bir yuva ayarladınız mı. tamamdır. kediler özgürlüğü sever, çok ta mutlu ve güvende olacaklarından emin olabilirsiniz.

Ravzanur

Tırmalamayan eğitim alan bahçede yaşicak zatn bana bağlı olsun istiyorm bide tatlı ve tombik

Ravzanur

Ve bakımı kolay olsun uğraşamam her dâkka belki uğrasırım

outlaw

Kediler köpekler aslında hepsi gerçekten bir çocuk bakmakla eş değer ve büyük sorumluluk, hayatınızın çok uzun dönemini etkileyen bir can. kedi bakımı genel olarak kolaydır yıkanma, tırnak kesme ya da dışarı çıkartma gibi sorumluluklarınız yoktur ama eğitim meselesi büyük sorun çünkü kediler genel olarak eğitilmeye tepki vermezler nasıl yaşamak isterlerse öyle yaşarlar...

Ravzanur

Ben kedilerle ilgili bilmem gerekeni biloyorum krdi önerirseniz sevinirim

aybike

Tirmalamayan egitim alan cok ugrastirmayan..

aybike

Bence oyuncak kedi almalusin..isteklerini birtek o karsilayabilir

piko06

bahçeli eviniz varsa eve çok ta alıştırmamak kaydıyla sokak kedilerine, özellikle yavru ve yardıma muhtaç olanlara bakmanızı öneririm. kum derdi olmaz, temizleme derdi olmaz. mamasını suyunu bahçeye koyun, bahçede sevin oynayın, iç dış parazit hem ucuz hem de kolaydır, kendiniz yaparsınız. karma aşılarını veterinerde kuduz aşılarını da bedava belediyede yaptırırsınız. bir de sandıktan bozma bir yuva ayarladınız mı. tamamdır. kediler özgürlüğü sever, çok ta mutlu ve güvende olacaklarından emin olabilirsiniz.